Bulgaristan - Romanya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

2019

OTOBÜS İLE

BULGARİSTAN & ROMANYA

TURU

 

BURGAZ - NESSEBAR - VARNA - RUSÇUK - BÜKREŞ - SİNAİ

BRAN (DRAKULA ŞATOSU) - VELİKO TARNOVO - SOFYA - PLOVDİV

 

2019 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ SEÇİLEN FİLİBE (PLOVDİV) FARKIYLA !

 

5 GÜN - 5 GECE

4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

 

ERKEN REZERVASYON İMKANI İLE 299 € 

 

1.Tur: 30 Nisan-5 Mayıs 2019      2.Tur: 14-19 Mayıs     

3.Tur: 3-8 Haziran (BAYRAM) (Bu tarihte Programımız tersten yapılacaktır)

     4.Tur: 25-30 Haziran      5.Tur: 16-21 Temmuz     6.Tur: 9-14 Ağustos (BAYRAM)      

7.Tur: 27 Ağustos - 1 Eylül   8.Tur: 10-15 Eylül    9.Tur: 1-6 Ekim   10.Tur:28 Ekim-3 Kasım (Cadılar Bayramı)

Tur Programı

1. Gün: AKŞAM İzmir - Burgaz

Akşam saat 17:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 17:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 18:05 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü), 18:15 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü), 18:25 KARŞIYAKA (Anıt), 18:30 KARŞIYAKA (Yunuslar), 18:35 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 18:45 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısından) siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Ayvalık - Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan da feribotla Eceabat’a geçerek, erken sabah saatlerinde Dereköy Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz.

Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale ve Keşan Yol Ayrımlarından Katılabilirsiniz…


2. Gün: Burgaz - Nessebar - Varna

Sabah erken saatlerde Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı’ndan pasaport ve gümrük işlemlerini yaparak BULGARİSTAN’a geçiyoruz. Yolumuza devam ederek, BURGAZ’a varıyoruz. Burgaz’a varışımızın ardından, panoramik şehir turumuzu yaparak, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası NESSEBAR'a varıyoruz. Bizans Dönemi’nden kalma kiliseleri, yarımada üzerinde yer alan ve 18-19. y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görüyoruz. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra, BULGARİSTAN’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan VARNA‘ya doğru yola çıkıyoruz. VARNA’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda; ROMA HAMAMI, ARKEOLOJİ KOMPLEKSİ, BAZİLİKA ve KATEDRAL görülecek yerler arasındadır. Kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla süslü olan kordonda yürüyüş ve serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte buluştuktan sonra akşam yemeğimizi alacağımız ve konaklayacağımız; VARNA’daki otelimize geçiyoruz.


3. Gün: Varna - Rusçuk - Bükreş

Sabah kahvaltısını yaptıktan sonra, ROMANYA’nın başkenti BÜKREŞ’e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde ilk durağımız Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli donanma üslerinden biri olan RUSÇUK (Ruse) olacak. Tuna Nehri kıyısında ve Bükreş Sınır Kapısı’na yakın bulunan tarihin bu değerli kasrını görerek yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından, BÜKREŞ’e gitmek üzere yolumuza devam ediyoruz. BÜKREŞ’in en güzel ve en hareketli merkezi CUMHURİYET MEYDANI, BÜYÜK KÜTÜPHANE, ZAFER TAKI, BÜKREŞ ÜNİVERSİTE BİNASI, MİLLİ TİYATRO; Çavuşesku döneminde yaptırılan PARLEMENTO BİNASI, KRALİYET SARAYI,KRETZULESCU ve STAVROPOLEOS KİLİSELERİ turumuzda panoramik olarak görülecek yerlerdir. Burada, vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanarak, otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra, isteyen konuklarımızla, ekstra müzikli ROMEN GECESİ için rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor, restoranımıza gidiyor ve eğleniyoruz. (yemeksiz) Geceleme BÜKREŞ’teki otelimizde.


4. Gün: Bükreş - Sinaia - Bran - Drakula Şatosu - Bükreş

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, BÜKREŞ’in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adı “Erdel” olan Karpat Dağları’nın eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş TRANSİLVANYA’ya doğru yola koyuluyoruz. SİNAİA - BRAN - DRAKULA ŞATOSU turumuza başlıyoruz. Günümüzde tarihi dokusunu halen koruyabilmiş yerleri göreceğimiz bu turda ilk olarak SİNAİA’da bulunan, Neo Klasik tarzda yapılmış ve yazlık saray olarak da kullanılan  Peleş Şatosu ve Kalesi’ni göreceğiz. 160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu şatoyu gezdikten sonra Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu’nu ziyaret ediyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın bitiminde, Bükreş’e dönüyoruz. Geceleme ve Akşam yemeği BÜKREŞ’teki otelimizde.


5. Gün: Bükreş - Veliko Tarnovo - Sofya

Sabah kahvaltımızdan sonra odalarımızı boşaltıyoruz ve SOFYA’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır geçişimizin ardından, yolumuzun üzerinde ilk durağımız BULGARİSTAN’ın en büyük şehirlerinden biri olan, eski başkent VELİKO TARNOVO olacak. Burada panoramik turda; ULUSAL MÜZE ve KIRK AZİZLER MÜZESİ görülecektir. 206 metre yükseklikteki TSAREVETS KALESİ’ni ve içinde yer alan kiliseleri ziyaret ederek, SOFYA’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA’ya varışımızı takiben, panoramik şehir turumuza başlıyoruz. ST.NEDELYA KİLİSESİ, RUS KİLİSESİ, ROTANDA KİLİSESİ, AYA SOFYA KİLİSESİ, PARLAMENTO, SOFYA ÜNİVERSİTESİ, ALEKSANDAR NEVSKİ LATEDRALİ, BAŞBAKANLIK, NDK ULUSAL KÜLTÜR SARAYI turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ORDU EVİ’ni de görme fırsatımız olacak. Tur bitiminde otelimize geçiyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği Sofya’daki otelimizde.


6. Gün: Sofya - Plovdiv - İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra odalarımızı boşaltıp PLOVDİV (Filibe)’e hareket ediyoruz. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan ve 2019 Avrupa Kültür Başkenti seçilen PLOVDİV, Makedon, Trak ve Roma krallıkları döneminde tarihte hep farklı isimlerle anılmıştır; Osmanlı İmparatorluğu döneminde de FİLİBE ismini almıştır. Burada yapacağımız şehir turunda; CUMA CAMİİ, SVETA BOGORODİTSA KİLİSESİ, ANTİK TİYATRO ve ESKİ PLOVDİV görülecek yerlerdir. Şehrin en hareketli caddesi BATENBERG’de alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından İZMİR’e doğru yola çıkıyoruz. Gece yarısı İzmir’e varıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüx otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar

* Otellerde Y.P. Konaklama

* Otobüsteki Sıcak ve Soğuk ikramlar

* Gümrük vergileri

* Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Seyahat Güvence Paketi Sigortası

* Şehir giriş ve Gümrük vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Bulgaristan veya Romanya Vize ve Servis Hizmeti Ücreti

* Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli (15 TL) (Misafirlerimiz Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır)

* Öğle Yemekleri ve Yemeklerde Alınan İçecekler, Her Türlü Otel Ekstraları

* Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

* Yolda Alınan Kahvaltı ve Molalardaki Yiyecek / İçecekler

* Bükreş’te Romen Gecesi (Yemeksiz)

* 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz için Ek Sürprim Sigorta Ücreti Olarak 15 €, 80 Yaş Üstüne 20 € Fark Alınır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 28 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  28.10.2019329.00
  299.00
  409.00
  379.00
  329.00
  299.00
  3 - 6 Yaş 150.00
  7 - 11 Yaş 249.00
  Taksitler »

  Yorumlar


  Bulgaristan - Romanya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Bu turun operasyonu ve organizasyonu ACADEMIC TOUR’a aittir. DANİEL TOURS yetkili satış acentesidir.

  2- DANİEL TOURS hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  3- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

  4- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

  5- Shengen vizesi alacak yolcularımızın (bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

  6- DANİEL TOURS yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak DANİEL TOURS`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

  7- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

  8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

  9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

  10- Tur programı DANİEL TOURS Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

  11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DANİEL TOURS sorumlu tutulamaz.

  12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan DANİEL TOURS sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

  13-  Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

  15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

  16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior, suit, kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. DANİEL TOURS bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

  17- Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur.

  18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

  19- Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve  feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

  20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

  21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

  22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

  23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. Kurallara uyulmaması halinde DANİEL TOURS uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

  24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

  25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

  26- Bulgaristan Romanya Turumuz ‘’ Promosyon Ürün’’ kapsamındadır.  

  27- İptal-İade ve değişiklik şartları; DANİEL TOURS Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

  28- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

  29- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri