Butik Antakya - Gaziantep Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ANTAKYA ve GAZİANTEP

LEZZET VE KÜLTÜR GEZİSİ

Sun Express Havayolları ile ADANA Gidiş - GAZİANTEP Dönüş Ayrıcalığı ile…

4* GRAND BOĞAZİÇİ OTEL veya 4* ANEMON OTEL Y.P (Antakya'da)

4* SHIMALL OTEL, ŞİREHAN OTEL  Y.P. (Gaziantep) 

ADANA - HATAY - HARBİYE - SAMANDAĞ – GAZİANTEP

1 TUR: 23-25 Ekim  2 TUR: 30 Ekim-1 Kasım  3 TUR:6-8 Kasım   4 TUR: 13-15 Kasım

5 TUR:20-22 Kasım  6 TUR:27-29 Kasım  7 TUR:4-6 Aralık   8 TUR: 18-20 Aralık (3 Gün-2 Gece)

Tur Programı

1. Gün: ADANA - SABANCI CAMİ - TAŞ KÖPRÜ - HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ - ST.PİERRE KİLİSESİ - HABİBİ NECCAR CAMİ - UZUN ÇARŞI

Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak, SUN EXPRESS veya PEGASUS Hava Yollarına ait uçak ile hareket ediyor ve ADANA Havalimanına iniyoruz (Kahvaltı için; Havalimanında veya Uçak içerisindeki kahvaltı seçeneklerinden ekstra faydalanabilirsiniz). Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, Türkiye` nin  en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ` yü panoramik olarak gördükten sonra,  SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz. Ardından,   BELEN GEÇİDİ’ nden Büyük İskender’ in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN’ u panoramik olarak görerek, rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN- EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent ANTAKYA' ya ulaşıyoruz. Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tadacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra, gezimize başlıyoruz. ANTAKYA ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini gözlemleyerek,  eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, UZUN ÇARŞI gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi tatmak üzere serbest zaman veriyoruz.  Rehberimizin belirteceği saatte buluşarak,  4* GRAND BOĞAZİÇİ veya 4* ANEMON OTEL geçiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde, yöresel yemeklerden alıyoruz. Konaklama otelimizde.  


2. Gün: ANTAKYA - SAMANDAĞ - VAKIFLI KÖYÜ - HIDIRLIK KÖYÜ - BEŞİKLİ MAĞARA - HARBİYE

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından HATAY’ın SAMANDAĞ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olma özelliğine sahip  VAKIFLI KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Vakıflı köyüne girdiğimizde, Ermeni taş ustalarının elinden çıkmış, mimarisinin hemen farklılığını hissettirdiği evler dikkatimizi çekiyor. Evler doğa ile bir bütünlük oluşturmuş. Bu doğal güzellikler içerisinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Organik tarımı, köyün diğer bir özelliği..Köyde aynı zamanda, reçeller ve likörlerden alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Ardından,  HIDIRLIK KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Burada, H.Z. Musa'nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde çay molası veriyoruz. Turumuzun devamında, Samandağ’da ve denize çok yakın bir konumda olan HZ. HIZIR TÜRBESİ’ni ziyaret ederek, öğle yemeği için mola alıyoruz. Sonrasında, Asi Nehri’ nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilinin etkileyici ve göz alıcı görüntüsünü görerek, UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklenen VESPASIANUS-TİTUS TÜNELİ’ ni, kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, BEŞİKLİ MAĞARA’yı görüyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlıyor ve   Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan,  HARBİYE ŞELALELERİ’ nde ruhumuzu dinlendirip, GAZİANTEP’e  hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuz sonrasında, 4*SHIMALL OTEL veya ŞİREHAN BUTİK OTEL, Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün: TAM GÜN GAZİANTEP GEZİSİ (ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-ELMACI PAZARI-SEDEFÇİLER ÇARŞISI-BEY MAHALLESİ)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’ te, panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE` yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Burada, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Daha sonra, dünyaca ünlü Gaziantep mutfağını tatmak için serbest zaman alıyoruz. Ardından, ELMACI PAZARI, BAKIRCILAR ve SEDEFÇİLER çarşılarını gezilerimizi yapıp BEY MAHALLESİ’ni görüyor ve 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü Melengiç Kahvelerimizi içiyoruz. Tam gün Gaziantep gezimizde bol bol vereceğimiz serbest zamanda, baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerinizi yapma şansınız olacak… Hatıra fotoğraflarımızla günü sonlandırıp, akşam uçak saatimize kadar, isteyen konuklarımız tekrar yöresel yemeklerden akşam yemeklerini alabilirler. Lezzet, kültür turumuzu keyifle tamamlayıp GAZİANTEP Havalimanı’ na doğru yola çıkıyoruz. Dönüş uçağımız SUN EXPRESS hareket edip, İZMİR’ e ulaşıyoruz.

Not: Uçak saatlerini acentemizden öğrenebilirsiniz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

» Uçak Sonrası Ulaşım ve Şehir Turları
» Çevre Gezileri ve İkramlar
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
» Belirtilen Otellerde 2 Gece Y.P. Konaklama 
» Zorunlu Seyahat Sigortası 
» Uçak Bileti Gidiş + Dönüş 
» DANIEL TOURS Güvencesi  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

» İlk Gün Havalimanında veya Uçakta Alınan Kahvaltı
» Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği
» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
» Öğle Yemekleri
» Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları Ücretleri
» 65 yaş üzeri yolcular için sigorta ek sürprim ücreti 20 TL ücreti farkı alınır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 04, 18 Aralık

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  04.12.20201.399,00 TL
  999,00 TL
  1.599,00 TL
  1.199,00 TL
  1.399,00 TL
  999,00 TL
  0 - 6 Yaş 599,00 TL
  7 - 12 Yaş 849,00 TL
  Taksitler »
  18.12.20201.399,00 TL
  999,00 TL
  1.599,00 TL
  1.199,00 TL
  1.399,00 TL
  999,00 TL
  0 - 6 Yaş 599,00 TL
  7 - 12 Yaş 849,00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Butik Antakya - Gaziantep Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  » Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
  » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
  » Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile DANIEL TOURS değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  » Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır.  DANIEL TOURS ,uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden, sorumlu değildir. 
  » Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
  » Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
  » Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
  » Turumuz Butik Tur’dur. 27 kişi ile gerçekleştirilecek olup 27 veya 31 araçlarla gezilecektir.
  » Gezi süresi 3 GÜN-2 GECE’ dir. Otel konaklaması 2 GECE’ dir. 
  »Oluşabilecek mücbir sebeplerden dolayı, programda yazıp, gezilemeyen gidilemeyen yerlerden DANIEL TOURS sorumlu tutulamaz.
  » Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden DANIEL TOURS sorumlu değildir.
  » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı  DANIEL TOURS da saklıdır. Turun iptali durumunda DANIEL TOURS iptali bizzat bildirmek zorundadır.
  » İptal-İade ve değişiklik şartları;  DANIEL TOURS Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat Sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Değerlendirmeler ilgili sigorta şirketi tarafından yapılmaktadır. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edile bilinir.
  » Bu turun organizasyon ve operasyonu Academic Tour’a aittir.Daniel Tours satış acentesidir.


  İptal Şartları

  DANIEL TOURS Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat Sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Değerlendirmeler ilgili sigorta şirketi tarafından yapılmaktadır. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edile bilinir.


  Vize Bilgileri