Butik Mardin Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BUTİK MARDİN TURU

SUN EXPRESS Hava Yolları ile İZMİR - DİYARBAKIR Gidiş // DİYARBAKIR - İZMİR Dönüş

5* ERDOBA ELEGANCE OTEL’DE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

MARDİN - DARA ANTİK KENTİ - HASAN KEYF - MİDYAT - BEYAZSU - DİYARBAKIR

* EXTRA YÖRESEL ÜNLÜ RESTAURANTLARDA EĞLENCE EŞLİĞİNDE YEMEK FIRSATI 

(2 GECE - 3 GÜN)

12 NİSAN - 14 NİSAN 2019 ( SON KOLTUKLAR )

3 MAYIS - 5 MAYIS 2019 ( TURUMUZ DOLMUŞTUR,İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ )

Tur Programı

1. Gün: Diyarbakır - Hasan Keyf - Midyat - Mardin

Sabah saat 04.30’da Adnan Menderes Havalimanı'nda İç Hatlar Terminalinde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Check-in işlemlerinden sonra, Sun Express Hava Yollarına ait 06:00 uçağı ile hareket ederek 07.55’de Diyarbakır Havalimanı’na iniyoruz. İlk olarak Diyarbakır’da yöresel zenginliklerle hazırlanmış kahvaltımızı (extra) alıyoruz. Kahvaltı sonrasında aracımıza binerek Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Panoramik olarak yapacağımız turumuzda; Roma dönemine ait köprünün temelleri üzerine Artuklular tarafından tekrar inşa edilen köprüyü ve yeni yerleşime taşınmış olan  Zeynelbey türbesini panoramik görüp fotoğrafladıktan sonra Midyat’a gidiyoruz. Midyat’ta alacağımız öğle yemeği (extra) sonrası Süryanilerin “Yoldath Aloha”, Arapların “El Hadra” olarak adlandırdıkları Meryem Ana Kilisesi gezisi ile Mor Gabriel Manastırı'na gidiyor ve ziyaretimizi yapıyoruz. Ziyaretimiz ardından Midyat’a dönüyor ve birçok diziye ev sahipliği yapmış olan Konuk Evi terasını ziyaret ediyoruz.

Burada birbirinden güzel fotoğraflar çekerek yöresel sarı kesme taş mimarisi ile farklı manzaraları ölümsüzleştirdikten sonra bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari pazarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Mardin’e gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Erdoba Elegance Otel


2. Gün: Deyrulzafaran Manastırı - Kasımiye Medresesi - Mardin

Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız 1932 yılına kadar dünyadaki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı olacak. Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında döneminin en önemli eğitim yuvalarından olan Kasımiye Medresesi'ne gidiyoruz. Çeşme başında Selçuklu mimarisi ve medrese hakkında rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası eski Mardin şehir merkezine gidiyoruz ve müze kent Mardin’i tanımaya başlıyoruz. Eski kentin dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle Mardin Kentsel Sit Alanı’nda yer alan; Mardin Müzesi (misafirler kendileri ziyaret edebilir), Latifiye Camii, Süryani Kadim Ortadoks Kırklar Kilisesi ve bölgenin en önemli yapılarından Ulu Camii’ni görüyor, fotoğraflıyoruz. Ardından birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış PTT binasını görüyor, rehberimizden bilgiler alıyoruz. Misafirlerimiz şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda (Extra) öğle yemeklerini yiyebilir, müze ziyaretlerinde bulunabilir veya yöresel ürün alışverişi yapabilirler. Yaklaşan akşam saatlerine doğru otelimize gidip, dinleniyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 5* Erdoba Elegance Otel

Extra: Yöresel eğlence eşliğinde yemeğe katılacak misafirlerimizle lobide buluşup restaurantımıza  hareket ediyoruz. Yöresel müzikler eşliğinde unutulmaz bir gece sizi bekliyor olacak…


3. Gün: Dara Harabeleri - Beyazsu - Diyarbakır - İzmir

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, valizlerimizi aracımıza yerleştirerek otelden ayrılıyoruz. Mezopotamya’nın Efes’i olarak adlandırılan 5000 yıllık bir geçmişe sahip Dara’ya gidiyoruz. İpek yolu üzerinde bulunan bu antik kentte dünyanın ilk akarsu barajına ait kalıntıları, antik dönemde dünya nüfusunun yarısına hükmettiğine inanılan Ahameniş uygarlığının Zerdüşt inancı tanrısı Ahura Mazda’ya adanmış, ateş kuleleri, kale (Daras Anastasiupolis), ibadethane, köprü, su kanalları, su sarnıçları, arasta, kaya mezarları ve sivil yerleşim yapılarına ait kalıntıları geziyoruz. Yöre halkı ile gireceğimiz ikili ilişkiler, Mezopotamya misafirperverliğinin inceliklerini sunma yarışları, hoşgörü ve sevginin bölgede ne derece güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlayacak.

Dara gezimizin ardından ,Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, yöreye özgü ağaçları ve yeşilliği ile vaha görevi gören Beyazsuya hareket ediyoruz. Geleneksel tahtlar şeklinde yapılmış masaları ve şark köşesi tarzında derenin üzerine kurulmuş oturma yerleri ile lokantaları yöreye özgü bir görünüm sergileyen Beyazsu’da öğle yemeğimizi (Extra) yiyoruz.

Öğle yemeğimiz sonrasında Diyarbakır’a hareket ediyoruz.  ilk olarak Dicle üzerine kurulmuş ve bin yıldır sapasağlam ayakta duran On Gözlü Köprü ile gezimize başlayacağız. Sonrasında  Mardin Kapı semtine giderek ,tarihin en önemli kadim kentlerinden biri olan Diyarbakır’da, Çin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun surları olan meşhur Diyarbakır Kalesi surlarını keşfediyoruz. Kitabeleri, mimarisi ve büyüklüğüyle dünyanın en önemli tarihi yapılarından olan surların üzerinde tarihe doğru eşsiz bir yolculuk yapıyoruz. Ardından Diyarbakır Evleri’nin özelliklerini en özgün biçimde muhafaza eden, en güzel örneklerden birisi olan ve Cumhuriyet dönemi Türk şiirinin önde gelen isimlerinden  Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ev Cahit Sıtkı Tarancı Evi Kültür Müzesi’ni  ziyaret ediyoruz. Eski kentteki  yürüyüşümüze devam edip , Anadolu’nun en eski ve en meşhur camilerinden biri olan Diyarbakır Ulu Cami ,Dört ayaklı Minare ziyaretimizin ardından, Hasanpaşa Hanında kahvelerimizi içip tarihi dokuların keyfini çıkarıyoruz.

Diyarbakır’da alacağımız (extra) akşam yemeğinin ardından havalimanına gidip 22.40 uçağı ile İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir varışımız 00.45.

Bir başka Danieltours programında buluşma dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz…


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Sun Express havayolları ile Diyarbakır Gidiş + Dönüş Uçak Bileti

* 2 Gece 5* Erdoba Elegance Otel'de Yarım Pansiyon Konaklama

* Lüks Ulaşımlar ve Şehir Turları

* Programda belirtili tüm çevre gezileri

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

* Otelde alınan tüm extralar

* Molalarda alınan Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

Diyarbakır’da ilk gün alınan sabah kahvaltısı

* Öğle yemekleri

* Diyarbakır’da son gün  akşam yemeği

* Yemeklerde alınan içecekler

* 1 akşam müzikli yöresel restaurantta akşam yemeği Fix Menü (İçecekler ve alkol  dahil değildir.)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Butik Mardin Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  * Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

  * Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  * Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile DANIELTOURS değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  * Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Danieltours , uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

  * Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

  * Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

  * Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit ediniz.

  * Belirli bir  çoğunluğa ulaşılmadığı takdirde, Danieltours turu iptal etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda, Danieltours katılımcılara para iadesini hemen yapmak zorundadır.

  * Tur programı. , Danieltours Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

  * Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC Kimlik No ibrazı şarttır.

  Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır. (16-18-27,31,46 kişilik) Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

  Gezi süresi 3 GÜN-2 GECE’dir. Otel konaklaması 2 GECE’dir.

  En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 

  * Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soyisminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden, Danieltours sorumlu değildir.

  * Erdoba Otelde içki servisi yapılmamaktadır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri