Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

HAYDE GİDELUM HAYDE !!!

 

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI

TURU

PEGASUS Hava Yolları ile İZMİR - TRABZON Gidiş

SUN EXPRESS Hava Yolları ile TRABZON - İZMİR Dönüş

 

*AKÇAABAT HİLTON GARDEN INN OTEL (1)

*MACAHEL HAN PANSİYON (2)

*AYDER KAÇKAR RESORT (2)

YARIM PANSİYON KONAKLAMA İMKANIYLA

 

TRABZON - GÜMÜŞHANE - RİZE - ARTVİN

(5 GECE - 6 GÜN)

09 TEMMUZ - 14 TEMMUZ 2019

Tur Programı

1. Gün: Trabzon - Sümela Manastırı - Karaca Mağarası - Hamsiköy - Atatürk Köşkü - Ayasofya Camii

Sabah saat 06:00’da Adnan Menderes Havalimanı’nda buluşarak, 07:40’da kalkacak PEGASUS Havayolları İZMİR - TRABZON uçuşu ile hareket ediyoruz. Saat 09:30‘da Trabzon’a varışımızın ardından, bizi bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirerek, yöresel lezzetlerle tanışacağımız restaurantta kahvaltımızı yapıyoruz (Extra). Keyifli bir kahvaltının ardından Altındere Milli Parkı sınırları içinde yer alan tarihi Sümela Manastırı’na gidiyoruz. M.S 385 yılında ilk defa bulunan, ardından kayalara oyularak yapılan, görenleri hayretler içinde bırakan, eşsiz güzellikteki SÜMELA MANASTIRI’nı görüyoruz. Manastırın bulunduğu bölge doğasının güzelliğini fotoğraflayarak bölgeden ayrılıyoruz.

Ardından, Karaca Mağarası ziyaretimiz için Gümüşhane’nin Torul Cebeci Köyü’ne hareket ediyoruz. Doğanın yeraltı sarayı olarak bilinen Karaca Mağarası’nda, eşine rastlanılmayacak doğal mimari güzellikleri hayranlıkla izliyoruz. Mağara ziyaretimiz sonrası, Trabzon‘un Maçka ilçesine bağlı, asırlarca İpek Yolu’nun kuzey güzergahındaki konaklama yeri olan, Türkiye’nin en güzel köylerinden biri olan Hamsiköy’e gidiyoruz. Hamsiköy’ün muhteşem doğasını fotoğraflayıp, dillere destan sütlacını tattıktan sonra (Extra), Trabzon’a dönüyor, Atatürk’ün Trabzon’a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, eşyalarının sergilendiği ATATÜRK KÖŞKÜ’nü geziyoruz. Trabzon’a özgü gümüş ve telkâri sanatı hakkında bilgi alıp, alışveriş yapıyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Ayasofya Camii ardından otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği için meşhur Akçaabat Köftecisi’ne gidiyoruz (Fiyata dahil).

Konaklama (Oda kahvaltı): Akçaabat Hilton Garden INN Otel


2. Gün: Sürmene - Rize - Haremtepe Çeçeva - Borçka - Karagöl - Macahel

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Doğu Karadeniz’in ‘’Diva’’sı ve Manastırlar kenti, TRABZON’dan ayrılıp sahil yolundan ilerleyerek SÜRMENE üzerinden, çayın başkenti yeşil cennet RİZE’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Şirin Rize’yi panoramik görerek, RİZE BEZİ Atölyesi için Tekpa’yı ziyaret ediyoruz ve alışverişlerimizi yapıyoruz. Minibüs transferleriyle gerçekleştireceğimiz DOĞADAN ÇAY firmasının kontrolünde bulunan Haremtepe / Çeçeva’da Kenan amcanın meşhur çay tarlası ziyaretimizde, en güzel çay tarlalarından birini görmenin keyfi içerisinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Bu güzel keyifli çay bahçesi ziyaretimiz ardından, Çayeli’nin meşhur restaurantında unutamayacağınız lezzette öğle yemeğimizi alıyor (Extra) ve sahil boyunca yolumuza devam ediyoruz. Hopa’dan güneye kıvrılarak Türkiye’nin en uzun ikinci tüneli olan 5228m uzunluğundaki Hopa Cankurtaran Tüneli’ni geçerek Borçka’ya varıyoruz. Maçahel bölgesi için tekrar minibüslerimize transfer oluyoruz. Uçsuz bucaksız yeşillikleri takiben, ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri olan ve bir orman denizi olarak tasvir edilen KARAGÖL’ü keşfe gidiyoruz. Dev ladin ağaçları ve minik şelalelerin güzel görüntülerini gözlemleyerek, KARAGÖL’e çıkıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan, KARAGÖL’de göl çevresinde yürüyüşler yapıyor ve dileyen misafirlerimizle (Extra) sandalla gölde kürek çekiyoruz… Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu manzaraları ölümsüzleştiriyoruz… Tekrar aracımıza binerek uçsuz bucaksız yeşillikleri takiben, MACAHEL GEÇİDİ’ne (1850 metre) ulaşıyoruz. Burada bulutların üzerinde hatıra fotoğrafı çektirip yolumuza devam ediyoruz.. Rengarenk kır çiçekleri, sarmaşıklar, köknar, ladin, gürgen, kayın, kestane ağaçları ve bulutların da bize katıldığı bir yolculukla, Gürcistan sınırındaki MACAHEL VADİSİ’ne (Macahel’e) ulaşıyoruz. Doğasıyla, cenneti andıran güzellikte olan, düşler vadisi MACAHEL’de hayatınızın en güzel rüyasını göreceksiniz. Hani zaman zaman ‘’rüya gibiydi’’ deriz ya, işte öyle bir yer Macahel... 2005 yılında ‘’UNESCO BİLDİRGESİ" tarafından Türkiye'de ilk ve tek Biyosfer Rezerv Alanı olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmış bu bölge, Türkiye’nin en önemli doğal alanlarından biri... Ardından, çok güzel bir aile işletmesi olan yayla tesisimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve Akşam yemeği: Macahel HAN PANSİYON’da. http://www.macahelkonukevi.com.


3. Gün: Maral Şelalesi - İremit Köyü - Camili Merkez Camii - Efeler Köyü

Geceyi bu düşsel doğanın ortasında geçirdikten sonra, sabah burada uyanmak anlatılmaz bir duygu… Doğal ürünlerden kahvaltımızı yaptıktan sonra, isteyen konuklarımızla,  doğa harikası tabir edilen, MARAL KÖYÜ sınırları içerisindeki, MARAL ŞELALESİ’ne doğru minibüslerle yolculuğumuza başlıyoruz. Belirli bir noktadan sonra minibüslerden inerek, sisler ve bulutlarla süslenmiş yeşil vadilerin ve tepelerin arasından, çiçekler, sağı solu sarmaşıklar ile sarılmış ağaçlar ve patikalardan, kulağımızda kuş cıvıltılarıyla ilerliyoruz. Zaman zaman küçük çağlayanlar şırıldayarak manzaraya katılıyor. Güle, oynaya, keyifli bir yolculukla, 63 metre ile Türkiye’nin bir eğim kırığından tek seferde dökülen en yüksek şelalesi olan MARAL ŞELALESİ’ne ulaşıyoruz... ‘’Ülkemizde böyle bir doğa güzelliği var mıydı?’’ diyeceğiniz muhteşem bir manzaraya tanık oluyoruz. Şelalenin altına girince yaşadığımız eğlence dolu dakikaları, fotoğraflarımızla unutulmaz hatıralarımıza ekliyoruz. Ardından, seyir terasındaki cafede sıcacık çaylarımızı kahvelerimizi içip, şelale manzarasının keyfini çıkardıktan sonra, Macahel’de olmanın verdiği mutlulukla geri dönüyor ve Tarihi Maral İremit Köy Camii’ni (1850) görüp, İremit’te Sevda ablanın evinde yöresel ve yaylasal (Extra) öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrasında MACAHEL VADİSİ’nin ünlü CAMİLİ MERKEZ CAMİSİ’ni geziyoruz… 1855 yılında tamamı ahşaptan yapılmış iç süslemesi ise kökboyaları ile bezenmiş, 1 yıl önce restore edilip yeniden açılmış olan ahşap camiyi gördükten sonra, köyün Serender (depo) ve ahşap evlerini fotoğraflıyoruz. Ayrıca, tamamı Gürcü kökenli olan köy halkı ile sohbet etme şansımız oluyor. Köy içerisinde, dünyada kalan saf 3 arı ırkından biri olan KAFKAS Arılarının yaptığı ballardan alabilirsiniz.

Gürcistan sınırını göreceğimiz bu gezimizin ardından, Efeler Köyü’ne hareket ediyoruz ve  Baraka Cafe’de çay-kahve-kurabiye-tatlı eşliğinde mola veriyoruz. Ardından  günün tatlı yorgunluğunu gidermek için yayla tesisimize dönüyoruz.

Konaklama ve Akşam yemeği: Macahel HAN PANSİYON’da. http://www.macahelkonukevi.com.


4. Gün: Fırtına Vadisi - Çamlıhemşin - Konaklar Köyü - Şenyuva Köyü - Çinçiva Köprüsü - Zir Kale - Gito Yaylası - Badara Yaylası - Çat Vadisi - Şimşir Ormanları - Palovit Şelalesi - Ayder Yaylası

Sabah yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra pansiyonumuzdan ayrılıp, minibüslerle Borçka’ya gidiyoruz. Burada minibüslerimizden ayrılarak tur aracımıza geçip yolumuza devam ediyoruz. Sahil yolumuzdan ilerleyerek Hopa üzerinden önce Ardeşen’e sonra, Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan FIRTINA VADİSİ eşliğinde ilerleyerek, Rus tipi konakları ile ünlü ÇAMLIHEMŞİN’e geliyoruz. Çamlıhemşin’den minibüslere transfer olarak çevresini saran ladin ormanları, şelaleleri, yöresel mimarideki evleri, çiçekleri, şifalı kaplıcaları, Kaçkarlar'ı ile bir tabiat harikası olan bölgeyi keşfe çıkıyoruz. Minibüslerle SEVDALUK dizisinin çekildiği bölgeye doğru yol alıyoruz. Önce, dağların arasındaki konakları ve serenderleriyle ünlü KONAKLAR KÖYÜ'nü ve ŞENYUVA KÖYÜ’nü panoramik olarak gördükten sonra, ŞENYUVA KÖPRÜSÜ’nde (ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ) hatıra fotoğrafı çekimi yapıyoruz. Sonrasında, bir tepe üzerinde kurulmuş ZİR KALE’ye ulaşıyoruz. Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtı fotoğraflayarak, pek çok irili ufaklı şelaleler, dereler, çağlayanlar ve ormanlarla kucaklaşacağımız bir yoldan, bulutların ülkesi GİTO YAYLASI'na yol alıyoruz. Yeşilin ve doğanın tam ortasında, göz kamaştıran doğası le büyüleneceğiniz bu yaylada, serbest zaman veriyoruz. Ardından ulaşacağımız Badara Yaylası’nda ,karşınızda dağkeçisi ve ayağınızın altında dağ orkidesi ile bulutların üzerinde süzüleceğiniz SALINCAK’ta sallanarak unutulmaz anlar yaşayacaksınız... Doğu Karadeniz'in en güzel manzarasına sahip yaylalarından biri olan GİTO ve BADARA Yaylası’nda, bu olağanüstü manzaraları fotoğraflarımızla ölümsüzleştirdikten sonra, ÇAT VADİSİ’nden geri dönerek, kendinizi adeta film platosunda hissedeceğiniz, boyları ve kalınlıkları nedeniyle dünyada tek orman olma özelliği taşıyan ŞİMŞİR ORMANLARI’nda fotoğraf molası veriyoruz. Ardından şelaleler vadisi olarak bilinen PALOVİT VADİSİ’ne doğru kısa bir yolculuk yapıyoruz. Bu olağanüstü ortamda, asırlık porsuk ağaçları görerek, ünlü PALOVİT ŞELALESİ’ne geliyoruz... Yaklaşık on beş metreden yüksek bir debi ile direkt düşen su kütlesinin, müthiş görüntüsünü hayranlıkla izleyerek tekrar ÇAMLIHEMŞİN’e dönüyoruz.

Bizi bekleyen aracımızla, Türkiye’nin flora / fauna zenginliği açısından en önemli ve yaklaşık 53bin hektarlık alanıyla en büyük milli parklarından biri olan Kaçkar Dağları Milli Parkı’na giriyoruz. Kaçkar Dağları’nın gülü olarak bilinen Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Doğanın muhteşem güzelliği içinde, HORON vuracağımız eğlenceli doğa gezimiz, hafızalarımıza hiç silinmeyecek bir şekilde kazıyarak Ayder’in en güzel tesislerinden biri olan otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama ve akşam yemeği: Ayder Kaçkar Resort.


5. Gün: Sal Yaylası - Pokut Yaylası - Ayder Yaylası

Sabah kahvaltısının ardından aracımızla Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Tekrar minibüslerimize geçerek Şenyuva Köyü’ne kadar ilerlemenin ardından 13km’lik bir yoldan sonra Sal Yaylası’na varıyoruz. Bizleri mest eden manzara eşliğinde rehberimizden dinleyeceğimiz yaylacılık ve yayla kültür sohbetleri sizleri yaylacı kılacak ve şansımız varsa bulut denizini göreceğiz. Bu güzel manzarayı fotoğrafladıktan sonra orman içi 20 dakikalık patika geçişi ile dergilere kapak, belgesellere konu olan meşhur Pokut Yaylası’na ulaşıyoruz. Pokut Yaylası’nda bir yayla evinde alacağımız öğle yemeği (Extra) ardından adeta bulutların üzerinde yürüdüğünüzü hissettiren bu müthiş doğada yürüyüşler yapıyoruz. Eynetab’tan izleyeceğimiz Kaçkar Dağları ve yaylaları manzarasını fotoğrafladıktan sonra Ayder’e dönüyoruz. Ayder’de yapacağımız yürüyüşümüzde GELİNTÜLÜ adıyla bilinen ancak gerçek adı Tikço olan şelaleyi görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir veya (Extra) Zipline yaparak eğlenceli vakit geçirebilirler.

Konaklama ve akşam yemeği: Ayder Kaçkar Resort.


6. Gün: Huser Yaylası - İki Çay Fabrikası - Sürmene Pıçakçısı - Trabzon

Kahvaltı sonrası önce valizlerimizi aracımıza yerleştiriyoruz ardından yine minibüslere transfer oluyoruz ve bu sefer Ayder Yaylası’ndan yukarıya, Huser Yaylası’na doğru hareket ediyoruz.

2300m rakımda bulutların üstünde salıncakla sallanmanın tadını çıkardıktan sonra 2475m’den 360 derece tüm Doğu Karadeniz dağ silsilesinin manzara seyri ile kendimizden geçiyoruz. Ancak uçaktan izleyebileceğiniz bu manzarayı gördükten sonra, Ayder’e dönüyoruz. Minibüslerden inerek tur aracımıza transfer oluyoruz. Aracımızla sahil yoluna inerek Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Sürmene’de İkiçay çay fabrikası ziyareti yapıyoruz ve beyaz çay, el yapımı yeşil çay, el yapımı siyah çay ve yayla çiçeği karışımlı çay hakkında detaylı bilgi alıp alışveriş imkânı buluyoruz. Meşhur Sürmene bıçakları için Piçakci ziyaretini de gerçekleştirmenin ardından Trabzon Havalimanı’na hareket ediyoruz. Saat 18:30‘da Trabzon Havalimanı’na varıyor ve bilet işlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları ile saat 20:10‘da İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir varışımız 22:20‘dir.

Bir başka Danieltours programında buluşma dileğiyle turumuzu sonlandırıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

» 1 GECE TRABZON’DA ODA + KAHVALTI KONAKLAMA

» 1 GECE TRABZON’DA AKŞAM YEMEĞİ (AKÇAABAT KÖFTE MENÜ)

» 4 GECE YAYLA TESİSİ YARIM PANSİYON KONAKLAMA (SABAH KAHVALTISI + AKŞAM YEMEĞİ)

» PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ

» YÖRESEL EĞLENCELER

» PEGASUS HAVA YOLLARI İLE GİDİŞ SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İLE DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ

» ULAŞIM (ÇEVRE GEZİLERİ)

» DANIEL TOURS GÜVENCESİ

» SEYAHAT SİGORTASI PAKETİ

» TÜM GEZİ MİNİBÜS ÜCRETLERİ

» YAYLALARDA KONAKLAMA NOKTASINA ÇIKIŞ MİNİBÜS ÜCRETLERİ  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

» MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

» YOLDA ALINAN TÜM YİYECEKLER

» İLK GÜN SABAH KAHVALTISI

» OTELLERDEKİ EKSTRA HARCAMALAR VE YEMEKLERDEKİ EXTRA      İÇECEKLER

» ÖĞLE YEMEKLERİ

» 80 YAŞ ÜSTÜ SÜRPRİM SİGORTA FARKI MÜŞTERİ TARAFINDAN ÖDENİR.

» YAYLALARDDA YAPILACAK TÜM ÜCRETLİ AKTİVİTELER

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 09 Temmuz

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  09.07.20192599.00 TL3100.00 TL 2599.00 TL2 - 6 Yaş 1559.00 TL
  7 - 12 Yaş 2089.00 TL
  Taksitler »

  Yorumlar


  Doğu Karadeniz Yaylaları Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Daniel Tours, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
  Æ Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  2- Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.

  3- Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 

  4- Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.

  5- Tur programı DANIELTOURS. Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

  6- Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC Kimlik No ibrazı şarttır. Acente bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir

  7- Banka oranlarında olabilecek  güncel değişiklikler taksitlere yansıtılır.

  8- Uçaklı Turlarımız,  her tarihte 30 kişilik kontenjan ile sınırlıdır. Uçaktan indikten sonraki turlarımız, Sprinter, Prestij, Sultan, Turkuaz vb. marka, 27-31 kişilik lüx midibas, araçlar ile yapılmaktadır. Yaylalara  minibüs transferleri ile çıkılmaktadır.

  9- Gezi süresi 6 GÜN-5 GECE’dir. Otel konaklaması 5 GECE’dir.

  10- Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı DANIEL TOURS da saklıdır. Turun iptali durumunda DANIELTOURS  iptali bizzat bildirmek zorundadır.

  11- Sağlıklı yürüyüşler için rahat ayakkabı, kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, akşamları serin olabileceği düşünülerek polar türü kazak ve hırka, ayrıca şapka, güneş gözlüğü, yaylalarda rahat yürüyüşler için küçük bir sırt çantası veya el çantası, terlik, mayo, fotoğraf ve video makineleri için yedek pil ve hafıza kartı, şemsiye, yağmurluklarınızı yanınızda bulundurmanızı öneririz.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri