Sakız Adası Mostra Karnavalı Günübirlik

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SAKIZ ADASI

MOSTRA KARNAVALI

10 MART 2019

GÜNÜBİRLİK

EKSTRA İZMİR - ÇEŞME - İZMİR TRANSFER İMKANI İLE !!!

ÇEŞME - SAKIZ - ÇEŞME HIZLI KATAMARAN

 

Yunanistan'ın Kuzey Doğu Ege adaları arasında yer alan, Çeşme yarımadasının tam karşısında bulunan, Homeros' un adası SAKIZ ADASI, Fenikelilerden gelen orijinal adıyla Chios Adası’nın en önemli karnavallarından Thymiana Köyü’ndeki MOSTRA KARNAVALI bu sene 10 Mart'ta gerçekleşecek. Ada halkının üç ay önceden hazırlanmaya başladığı bu festivalde, size keyif alacağınız bir program hazırladık.

Tur Programı

10 Mart Pazar

 

Sabah 09:00’da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız SADECE 20 DAKİKA sonra Sakız Limanı’na ulaşmaktadır. Gümrük işlemlerinin ardından serbest zamana sahipsiniz. Rehberimizin belirteceği saatte (yerel saat ile 10:30) Ertürk Sakız ofisimizde buluşup, karnavalın gerçekleşeceği Thymiana Köyü’ne gitmek üzere yola çıkacağız.

Thymiana, kırmızı dekorasyon taşı ile ün yapmış, Sakız Adası’nın büyük ve güzel köylerinden biridir. Merkezindeki Agios Efstritos Kilisesi karnavalın merkezlerinden biridir. Mostra'nın karnaval tarihi asırlar öncesine, Ortaçağ'a, korsanların Ege’de kol gezdiği zamanlara dayanmaktadır. Şehre yakın bir köy olan Thymiana'da köy sakinlerinin eğlendikleri bir Pazar günü, korsanlar adaya saldırmıştır. Korsanların geldiğini öğrenen halk, sık sık maruz kaldıkları korsan saldırılarından bıkmış, eğlencenin verdiği coşku ile korsanlarla savaşacak cesareti toplayarak, onlarla mücadele etmişlerdir. Köylüler bu kez korsanları yenmiş, savaşın galibi olmanın verdiği heyecanla korsanları orada Mostralamışlardır; yani asmışlardır. Her sene olanların unutulmaması için, birlik ve beraberliği temsil eden bu anlamlı gün kutlanmaya başlanmıştır. Mostra günü; ada halkı ve özellikle Thymianalılar, Ortaçağ'a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır olarak, çeşitli ikramların yer aldığı yerel bir bayram havasında kutlanmaktadır. Özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı "Talimi" olarak adlandırılan halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir. Konuksever Sakız Adası halkının, daha eğlenceli hale getirdikleri bu karnavalı hep birlikte seyredecek, yemek molasını da bu köy meydanında vereceğiz. Rehberlerimizin belirteceği buluşma saatinde (yerel saat ile 15:00) ise otobüslerimiz dönüş için hareket edip, 17:30 (yerel saat) hareket edecek katamaranımız için Sakız Limanı’na geri geleceğiz.

Özenle ve titizlikle hazırladığımız programımızda bizlerle beraber olduğunuz için mutlulukla, bir başka programımızda görüşmek üzere ayrılacağız.

(Ekstra) Dileyen yolcularımız paketine İzmir - Çeşme - İzmir transferini de dahil edebilmektedir. (15 €)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Çeşme - Sakız - Çeşme Hızlı Katamaran Bileti
 • Mostra Karnavalı Turu
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Shengen Vize Ücreti
 • Yurtdışına Çıkış Harcı (15 TL) (Türk Vatandaşları için)
 • Öğlen Yemeği
 • Gezi Esnasındaki Kişisel Harcamalar
 • İzmir - Çeşme - İzmir Transferi (15 €)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Sakız Adası Mostra Karnavalı Günübirlik Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  » Bu turun operasyonu ve organizasyonu Ertürk firması tarafından yapılmaktadır. Daniel Tours yetkili satış acentesidir.

  » Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.

  » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı DANIEL TOURS’da saklıdır.

  » Turun iptali durumunda DANIEL TOURS iptali bizzat bildirmek zorundadır.

  » Yurtdışı gezilerinde en az 3 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Dönüş tarihi itibarı ile yolcularımızın geçerli bir Schengen Vizesi olması gerekmektedir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri