Sakız Adası Mostra Karnavalı Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SAKIZ ADASI

MOSTRA KARNAVALI

09 MART - 10 MART 2019

1 GECE - 2 GÜN

ÇEŞME - SAKIZ - ÇEŞME HIZLI KATAMARAN

2*, 3* ve 4* OTELLERDE O.K KONAKLAMA

TAVERNADA LİMİTSİZ İÇKİLİ AKŞAM YEMEĞİ DAHİL !!!

EKSTRA GÜNEY ADA TURU İMKANI İLE !!!

 

Yunanistan'ın Kuzey Doğu Ege adaları arasında yer alan, Çeşme yarımadasının tam karşısında bulunan, Homeros' un adası SAKIZ ADASI, Fenikelilerden gelen orijinal adıyla Chios Adası’nın en önemli karnavallarından Thymiana Köyü’ndeki MOSTRA KARNAVALI bu sene 10 Mart'ta gerçekleşecek. Ada halkının üç ay önceden hazırlanmaya başladığı bu festivalde, size keyif alacağınız bir program hazırladık.

Tur Programı

1. Gün: 9 Mart 2019 Cumartesi

 

Sabah saat 08:30’da Çeşme Ulusoy Limanı’nda buluşup bilet ve pasaport kontrollerinden sonra 09:30’da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız ile adaya hareket ediyoruz. Yolcuğumuz yalnızca 20 dakika sürmektedir. Gümrükte rehberimiz sizi karşılayacaktır. Gümrük işlemlerinin ardından otelinize transferiniz gerçekleşecektir.

Dileyen yolcularımız gerçekleştirilecek olan ada turlarımıza katılarak gününü değerlendirebilir (Ekstra). Güney Ada Turu programımız aşağıdaki gibidir; (Başlangıç 10:30 yerel saat)

Sakız adasının “Unesco” tarafından da koruma altında olan 3 köyüne (Armolia - Pirgi - Mesta) gerçekleştirdiğimiz ada turumuzun rotası; Mastichoria (Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge), Armolia (Seramik köyü), Pirgi (Geometrik desenli evleriyle ünlü Ortaçağ köyü), Mesta (Cenevizlilerden kalma antik bir labirent köy), Limenas (Balıkçı köyü) yemek için mola verilecektir. Yemeğin ardından, otele transferiniz gerçekleştirilecektir.

Rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşma ardından tavernaya transferimiz gerçekleşecektir. (20:30 yerel saat) Deniz mahsullü menü ve limitsiz içki dâhildir.


2. Gün: 10 Mart 2019 Pazar

 

Otelinizde alınacak kahvaltısı sonrası check out işlemlerinizi tamamlayıp, 10:30 (yerel saat) rehberimiz ile lobide buluşup, karnaval turumuza başlıyoruz.

Öncelikle otobüslerimizle rehberimiz eşliğinde karnavalın gerçekleşeceği Thymiana Köyü’ne doğru hareket edeceğiz.   

Thymiana, kırmızı dekorasyon taşı ile ün yapmış, Sakız Adası’nın büyük ve güzel köylerinden biridir. Merkezindeki Agios Efstritos Kilisesi karnavalın merkezlerinden biridir. Mostra'nın karnaval tarihi asırlar öncesine, Ortaçağ'a, korsanların Ege’de kol gezdiği zamanlara dayanmaktadır. Şehre yakın bir köy olan, Thymiana'da köy sakinlerinin eğlendikleri bir Pazar günü, korsanlar adaya saldırmıştır. Korsanların geldiğini öğrenen halk, sık sık maruz kaldıkları korsan saldırılarından bıkmış, eğlencenin verdiği coşku ile korsanlarla savaşacak cesareti toplayarak, onlarla mücadele etmişlerdir. Köylüler bu kez korsanları yenmiş, savaşın galibi olmanın verdiği heyecanla korsanları orada Mostralamışlardır; yani asmışlardır. Her sene olanların unutulmaması için, birlik ve beraberliği temsil eden bu anlamlı gün kutlanmaya başlanmıştır. Mostra günü; ada halkı ve özellikle Thymianalılar, Ortaçağ'a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır olarak, çeşitli ikramların yer aldığı yerel bir bayram havasında kutlanmaktadır. Özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı "Talimi" olarak adlandırılan halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir. Konuksever Sakız Adası halkının, daha eğlenceli hale getirdikleri bu karnavalı hep birlikte seyredecek, yemek molasını da bu köy meydanında vereceğiz. Rehberlerimizin belirteceği buluşma saatinde (yerel saat ile 15:00) ise otobüslerimize binerek Sakız Limanı’na geri geleceğiz.

Özenle ve titizlikle hazırladığımız programımızda bizlerle beraber olduğunuz için mutlulukla, bir başka programımızda görüşmek üzere ayrılacağız.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Çeşme - Sakız - Çeşme Hızlı Katamaran Bileti
 • Tercih Edilen Otelde Oda + Kahvaltı Konaklama                                     
 • Liman - Otel - Liman Gidiş Dönüş Transfer                              
 • 10.03.2019 Mostra Karnaval Turu
 • Tavernada Alınacak Yemek (Limitsiz İçkili)
 • Gidiş Dönüş Taverna Transferi
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Shengen Vize Ücreti
 • Yurtdışına Çıkış Harcı (15 TL) (Türk Vatandaşları için)
 • Güney Ada Turu (20€)
 • Kuzey Ada Turu (35 €) (Öğlen Yemek Dahil)
 • Gezi Esnasındaki Kişisel Harcamalar
 • Şehir Vergisi (Otelde gecelik oda başı olarak ödenir) (2* Otel 2€, 3-4* Otel 3€)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Sakız Adası Mostra Karnavalı Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  » Bu turun operasyonu ve organizasyonu Ertürk firması tarafından yapılmaktadır. Daniel Tours yetkili satış acentesidir.

  » Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.

  » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  » Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.

  » Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

  » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı DANIEL TOURS’da saklıdır.

  » Turun iptali durumunda DANIEL TOURS iptali bizzat bildirmek zorundadır.

  » Yurtdışı gezilerinde en az 3 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Dönüş tarihi itibarı ile yolcularımızın geçerli bir Schengen Vizesi olması gerekmektedir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri