BENELÜX TURU GÖRKEMLİ ROTALAR

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İZMİR’DEN DİREKT SEFER İLE

BENELÜX & PARİS & ALMANYA

TURU GÖRKEMLİ ROTALAR

Tur Programı

1. Gün: 16 Nisan 2023 Pazar

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Sun Express Havayolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Sun Express Havayolları tarifeliseferi ile Paris’e hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik Paris şehir turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Opera Meydanı ve Binası, Tuilleries Bahçeleri, Concorde Meydanı, dünyaca ünlü alışveriş caddesiChamps-Elysées, Zafer Takı (Arc De Triomphe), Eiffel Kulesi, Askeri Müze, Meclis binası, Napoléon'un Mezarı, Louvre Sarayı ve Müzesi, Millet Meclisi Binası, Madlen Kilisesi, Grand Palais, Petit Palais, Comedie Francais,Chaillot Sarayı, Vendome ve Trocadero Meydanları görülecek yerler arasındadır. Günümüzü Paris Gece gezisi ile sonlandırıyoruz. Filmlere, resimlere, şarkılara, şiirlere konu olmuş aşkın kenti Paris’i gece panoramik olarakgörebilecek, tüm dünyanın en tanınmış caddesi Champs Elysees’de dolaşma fırsatı bulacaksınız. Gezi sonrası otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün: 17 Nisan 2023 Pazartesi

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Paris İkonları turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda şehrin doyumsuz manzarasını izlemek için, Paris'in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’niziyaret ediyoruz. Verilecek fotoğraf molasında arzu eden misafirlerimiz kuleye bilet alarak çıkabilir. Ardından günümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesi’ne çıkacağız.Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve fotoğraf için serbest vaktiniz olacak. Ressamlar Tepesi gezisinin ardından, vergisiz parfüm, kozmetik ürünleri ve saatalabileceğiniz Benlüx mağazasına hareket ediyoruz. Ardından St.Germain gezisi için hareket ediyoruz. Filozof Jean-Paul Sartre ve yazar Simone de Beauvoir gibi pek çok düşünür ve filozofun yaşadığı ve, caz müzik vekafeleriyle ünlü St.Germain’i deneyimliyoruz. Lüksemburg Bahçeleri, Pantheon, St. Michel ve sonrasında panoramik olarak Notre Dame Katedrali ve Sorbonne Üniversitesi göreceğimiz bir yürüyüş turu gerçekleştireceğiz.Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün: 18 Nisan 2023 Salı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Normandiya gezisi için hareket ediyoruz. Normandiya bölgesinde ilk durağımız kendimizi orta çağdaymış gibi hissedeceğimiz Rouen olacak. Kendine has oldukça güzel evleri vesokakları olan Rounen’de kısa bir gezintinin ardından yolumuza devam ediyoruz ve Seine Nehri’nin İngiliz Kanalı’na döküldüğü Honfleur’a varıyoruz. Limanda birçok balıkçı teknelerinin gökkuşağını boyadığı bu sahilkasabasında kısa bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra Deaville Kasabası ve sahilini ziyaret ediyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde kısa bir fotoğraf molası. Gezi bitiminde otelimize transferimiz gerçekleşecek. Sonrasındaserbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün: 19 Nisan 2023 Çarşamba

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Lüksemburg’a doğru yola çıkıyoruz ve yol üzerinde Reims & Champagne turumuzu gerçekleştiriyoruz. İlk olarak Reims’e doğru devam ediyoruz. Tarihi XIII. yy.’adayanan, birçok Fransız kralının taç giyme törenin gerçekleştiği, eşsiz gotik mimarisi ile Champagne bölgesinin “Kraliyet Şehri” olarak adlandırılan ve Notre Dame Katedrali ile ünlü Reims’de gerçekleşecek kısa çevre gezisi vemolanın ardından Lüksemburg’a yolculuğumuz devam ediyor. Varışımız ile birlikte panoramik Lüksemburg şehir gezisi için hareket ediyoruz. Turumuzda; Petrus Vadisi’ni, eski şehir merkezini ve dar sokaklarını, şehirkatedralini, Dükler sarayını görme imkânına sahip olacaksınız. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün: 20 Nisan 2023 Perşembe

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Brüksel’e transfer oluyor ve panoramik şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Belçika’nın başkenti olan Brüksel aynı zamanda Avrupa Birliği ve NATO ile alakalı birçok kuruma evsahipliği yapıyor. Tarih boyunca barındırdığı birçok tarihi eseri korumayı başarabilen bu şehirdeki gezimizde Avrupa’nın en ünlü ve en hareketli meydanlarından biri olan Grand Place ve gotik tarzdaki tarihi, mimari dokusuile ünlü birçok tarihi mekân ve caddede panoramik şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Brugge’a doğru hareket ediyoruz. Suyun içinde yer alan evleri ve kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Belçika’nın Venedik’i”olarak anılan ve II. Dünya Savaşı sırasında şans eseri zarar görmeyen şehrin tarihi yapısı, orta çağ mimarisi günümüze kadar bütünlüğünü koruyabilmiştir. Şehir meydanında karşımıza çıkan ve tek katlı, adeta pastayı andıranrenkli çatılı evleri, kiliseler, heykeller ve taşlı orta çağ kent yolları bizi adeta bir masalın içine çekecek. Ardından oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.

6. Gün: 21 Nisan 2023 Cuma

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Amsterdam’a yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik Amsterdam şehir turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Ulusal Anıt, Merkez İstasyon görülecek yerlerarasındadır. Arzu eden misafirlerimiz serbest zamanlarında Çiçek Pazarı ve Kırmızı Fener Sokağı’nı ziyaret edebilirler. Ardından Müze Meydanı’nda kısa bir fotoğraf molası. Ardından otelimize transfer oluyoruz ve sonrasındaserbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün: 22 Nisan 2023 Cumartesi

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Marken & Zaanse Schans & Volendam gezisi için hareket ediyoruz. Marken kasabasında balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilirsiniz. Yeldeğirmenleri ile büyülü bir kasaba olan Zaanse Schans’ı görme ve fotoğraf çektirme fırsatı yakaladıktan sonra şirin bir sahil kasabası olan Volendam’a hareket ediyoruz. “Hollanda’nın gerçek güzelliğini görmek isteyenVolendam’a gitmeli” şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Ardından serbest zaman veriyoruz.Konaklama otelimizde.

8. Gün: 23 Nisan 2023 Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra Köln şehrine hareket ediyoruz. XVI.yy.’da en zengin dönemini yaşamış olan ve son derece büyüleyici bu küçük kentte varışımızı takiben panoramik Köln şehirgezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Düsseldorf yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Havalimanına varışımız sonrası bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sun Express Havayolları tarifeli seferi ile İzmir’euçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Panoramik Paris şehir gezisi
 • Panoramik Lüksemburg şehir gezisi
 • 35 Euro değerindeki Paris Gece Gezisi dâhil
 • Panoramik Brüksel şehir gezisi
 • 70 Euro değerindeki Marken & Zaanse Schans & Volendam Gezisi dâhil
 • 30 Euro değerindeki Reims & Champagne Gezisi dâhil
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • 40 Euro değerindeki Köln Gezisi dâhil
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)
 • 100 Euro değerindeki Normandiya Gezisi dâhil
 • 35 Euro değerindeki Brugge Gezisi dâhil
 • 3 & 4 Yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Panoramik Amsterdam şehir gezisi
 • Havalimanı vergileri
 • Alan-otel-alan transferleri
 • SunExpress Havayolları ile İzmir (ADB) - Paris (CDG) / Düsseldorf (DUS) – İzmir (ADB) parkurlarında gidiş-dönüşekonomi sınıfı uçak bileti
 • 40 Euro değerindeki St.Germain Gezisi dâhil
 • 85 Euro değerindeki Paris İkonları Gezisi dâhil
 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
   

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  BENELÜX TURU GÖRKEMLİ ROTALAR Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Genel Bilgiler

  435 € Değerindeki Turlar DAHİL
  - 35 Euro değerindeki Paris Gece Gezisi dâhil
  - 85 Euro değerindeki Paris İkonları Gezisi dâhil
  - 30 Euro değerindeki Reims & Champagne Gezisi dâhil
  - 100 Euro değerindeki Normandiya Gezisi dâhil
  - 40 Euro değerindeki St.Germain Gezisi dâhil
  - 35 Euro değerindeki Brugge Gezisi dâhil
  - 70 Euro değerindeki Marken & Zaanse Schans & Volendam Gezisi dâhil
  - 40 Euro değerindeki Köln Gezisi dâhil

  KATILIM ŞARTI
  Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınızabildirilecektir.

  VİZE
  Umumi Pasaport - Vize gerekli 
  Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil
  Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil 
  Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 
  Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

  SAĞLIK
  Almanya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınızanlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibikabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

  UÇUŞ SÜRELERİ
  İzmir - Paris 3 sa 50 dk
  Düsseldorf - İzmir 3 sa 15 dk

  OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER
  Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur/ etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olmadurumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
  KONAKLAMA
  Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 
  3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama vecoach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 
  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 
  Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ilesunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  SAAT DİLİMİ
  Almanya, Lüksemburg, Fransa, Belçika ve Hollanda Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.
  Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

  KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
  Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka,güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysileröneririz.

  YEMEK KÜLTÜRÜ
  Alman yemek kültürü denildiğinde ilk akla pastalar, patatesler ve tabii ki bira gelmektedir. Et ve sebze çeşitliliği çok olan bu kültürde bira ve şarap çeşitliliği de oldukça fazladır. 16.01.2023 16:55 BnRota https://b2b.bnrota.com/agency-prnt-out/zmrden-drekt-sefer-le-benelux-pars-almanya-turu-gorkeml-rotalar 3/3 

  Kökleri ortaçağa dayanan Fransız Mutfağı zengin bir kültüre sahiptir. Ünlü şarapları ve çeşit çeşit peynirleri ile ünü dünyaya yayılan Fransız mutfağı, farklı soslarla pişirilen et yemekleri ve meşhur tatlı çeşitleri olan crème brûlée, macaronve sufle gibi lezzetlerle tanınıyor. 
  Bekçika mutfağı Almanya,Fransa mutfaklarını gelenekleri ile birleştirmiştir. 
  Hollanda mutfağı çok zengin bir mutfak olmamakla birlikte peynirleri denemeye değerdir. Bunun dışındaki lezzetler genelde fastfood tarzıdır.

  ÖNEMLİ NOTLAR
  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumludeğildir, sorumluluk yolcuya aittir. 
  Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa süredebildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 
  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar,programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde,keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplutaşıma veya yaya olarak yapılabilir.

   

  Bu turun operasyonu Bin Rota’ya aittir.Daniel tours satış acentasıdır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri