İSKEÇE FESTİVALİ TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 !İSKEÇE FESTİVALİ ÖZEL! 

SELANİK - İSKEÇE – KAVALA - DRAMA

Tur Programı

1. Gün: 24 Şubat 2023 Cuma

Saat 18:30 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü), 18:40 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak, 18:50 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü), 19:05 LOZAN (Fuar Lozan Kapısı Önü), 19:25 BORNOVA (Ege Üniversitesi Hastane Önü), 19.40 BAYRAKLI (Üst Geçit Durak Önü), 19:50 KARŞIYAKA (Anıt), 19:50 KARŞIYAKA (Yunuslar), 20.00 BOSTANLI İSKELE (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 20:10 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm karşısından) siz değerli konuklarımızı alarak, seyahatimize başlıyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla,  Ayvalık, Edremit üzerinden, Çanakkale’ye ve oradan 1915 Çanakkale Köprüsünden geçerek, sabahın erken saatlerinde İpsala Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Yunanistan’a geçiyoruz.

*Turumuza Foça, Aliağa, Dikili, Salihleraltı, Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale, Keşan ve İpsala yol ayrımlarından katılabilirsiniz…

2. Gün: 25 Şubat 2023 Cumartesi

Standart sınır geçiş işlemlerini takiben, Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala hattında ilerleyerek sabah saatlerinde, yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı molamızın ardından, keyifli bir güzergâhta, geçtiğimiz bölgelerin yanı sıra Yunanistan coğrafyası, tarihi, dini, ekonomisi ve kültürel özellikleri hakkında bilgiler alarak yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından Selanik’e varıyoruz. İlk olarak kentin merkezi meydanlarından olan Vardaris Meydanını ve Kral Konstantin Heykeli'ni görerek şehir turumuza başlıyoruz. İzmir’in Kordonunu çağrıştıran Niki (Zafer) Bulvarını Osmanlı dönemi yapılarından olan Gümrük Binasını görerek kat ediyor ve Selanik’in sembolü olan Beyaz Kulede kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. İskender Heykelini, Döner Kulesi ile Fuar alanını görerek, kentin doğusuna doğru devam ediyoruz. Bölgenin neoklasik binalarla süslü ana bulvarlarını kat ediyor, Sabri Paşa Şadırvanını, Aristoteles Üniversitesi Kampüsünü, Romalı komutan Galerios’un Perslere karşı başarılı savaşlarını konu alan kabartmalarla bezeli Zafer Takını, Osmanlı döneminde camii olarak faaliyet gösteren Rotonda’yı, II. Murat döneminde yaptırılan Bey Hamamı'nı görerek şehir merkezine ulaşıyoruz. Osmanlı dönemi en eski eserlerinden olan Hamza Bey Camii, Evliya Çelebi’nin Balkanların en güzeli olarak tanımladığı Bedesteni, bugün Makedonya ve Trakya Bakanlığı olarak faaliyet gösteren Osmanlı yapısı Hükümet Konağını görerek şehir turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği ve bugün Türk Konsolosluğu bahçesinde bulunan Atatürk Evi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben şehrin merkezi meydanı olan Aristoteles Meydanında alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyor ve ardından 4* Capsis Otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşmeyi takiben serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde. www.capsishotels.gr

Dileyen misafirlerimizle tavernaları ile tüm Yunanistan’da şöhret yapmış olan Selanik’te “özgün bir Selanik Gecesi” yaşayacağımız Yemekli-Limitli İçkili Taverna Eğlencesine katılıyoruz.(Ekstra)

3. Gün: 26 Şubat 2023 Pazar

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İskeçe’ye hareket ediyoruz. İskeçe şehrine ulaşıp İskeçe Karnavalı etkinliği için ayrılmış alana otobüsümüzü park edip İskeçe belediyesinin servisleri ile şehir merkezine gidiyoruz. “Bin Bir Rengin Şehri” diye anılan şehirde, restore edilmiş sokaklarında cephesi dantel gibi işlenmiş binaları fotoğraflıyoruz. Tam bir renk cümbüşünü andıran, çeşitli renklerde ve kostümlerle şehir merkezinde düzenlenen Karnaval Geçit Törenini izliyoruz. İskeçe Karnavalı festival etkinliklerinde dans edip zıplayan kadınlar, yüzlerini boyayan yaşlı teyzeler–amcalar, aile boyu karnavala katılan ve kostüm giyen dansçılar, apartmanlarını, dükkânlarını rengârenk balonlarla süsleyen, İskeçelilerle şakalaşıp dans ediyoruz.  Eğlenceye doymuş olarak aracımıza binip,  bölgeye en yakın Drama'daki 4* Kourus Otelimize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama otelimizde. 

4. Gün: 27 Şubat 2023 Pazartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, tarihi dokusuyla bizleri geçmişe sürükleyen, türkülerimize konu olmuş DRAMA şehir merkezine geçiyoruz. Yapacağımız kısa yürüyüş turumuzda Drama şehrinin koruyucusu kabul edilen Azize Barbara’nın adını taşıyan Su Kaynaklarından hareketle kent merkezinde Osmanlı dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrasında kiliseye çevrilen ve halen de kilise olarak faaliyet gösteren Beyazıt Camii ziyaret ediyoruz. Modern mağazalar ve cafelerle süslü kent merkezinde gezinti ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Drama’dan ayrılıyor ve kısa bir yolculuk ile KAVALA’ya ulaşıyoruz. Osmanlı döneminde Balkanların en önemli ticaret merkezlerinden ve liman kentlerinden biri olan Kavala’ya Kanuni Sultan Süleyman döneminde inşa edilen Su Kemerlerini görerek giriyor ve şehrin en eski yerleşim bölgesinde keyifli bir yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski kent bölgesinde mübadele sonrası kiliseye çevrilmiş olan Pargalı İbrahim Paşa Camii görerek başlıyoruz. Türklerin ilk yerleştiği mahallede inşa edilmiş Halil Bey Camii, kentin en görkemli anıtsal yapısı olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa tarafından yaptırılan İmaret Külliyesini, doğduğu ev ve heykelini, kahvelerimizi yudumlayarak, kenti panoramik olarak seyredebileceğimiz tepede bulunan Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizi takiben fotoğraf, alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Kavala’dan ayrılıyor ve kurabiyeleri ile ünlü Nea Karvali’de vereceğimiz kısa bir molanın ardından Lozan Anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilen Mübadeleye sınır teşkil eden Karasu (Nestos) Nehrini görerek, Kipi Sınır Kapısına varıyor ve pasaport ve gümrük işlemlerini takiben freeshopta serbest zaman veriyoruz. İpsala Sınır Kapısından hareketle gerekli ihtiyaç ve yemek molaları verilerek, gelirken izlediğimiz güzergâh üzerinden, gece yarısından sonra İzmir’e ulaşıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonraki ACADEMİC TOUR programında tekrar görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

•Lüks Otobüs ile Ulaşım
•4* CAPSİS HOTEL 1 Gece Otel Konaklaması ve 1 Sabah Kahvaltısı
•4* HOTEL KOURUS DRAMA 1 Gece Otel Konklaması 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği
•Programdaki Tüm Şehir ve Kültür Turları
•Turist Vergileri
•Tüm Otoban, Otopark - Check-Point Ücretleri ve Şehir Giriş Ücretleri
•Otobüsteki ikramlar
•Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Lokal Rehberlik Hizmetleri
•ACADEMİC TOUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

•Yunanistan Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücreti (140 €)
•Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli.(150 TL) - Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır.
•Öğle Yemekleri - Molalarda Alınan Yiyecek, İçecekler, her Türlü Otel Ekstraları ve Yemeklerde Alınan İçecekler
•Müze, Ören Yeri Girişleri
•İsteğe bağlı, Yemekli – Limitli İçkili Geleneksel Yunan Taverna Eğlencesi
•Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 20 € 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  İSKEÇE FESTİVALİ TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  TUR HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR: 

  1-ACADEMIC TOUR hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
  2- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.
  3- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 3 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 3 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
  4- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır.  
  5- ACADEMIC TOUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak ACADEMIC TOUR`un hiç bir sorumluluğu yoktur. 
  6- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez. 
  7- Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.
  8- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir. 
  9- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
  10- Tur programı ACADEMIC TOUR Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
  11- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ACADEMIC TOUR sorumlu tutulamaz.  
  12- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACADEMIC TOUR sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması ya da çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş ya da tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.
  13-Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
  14-  Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır. 
  15- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 
  16- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior,suit,kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. ACADEMIC TOUR bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.
  17- Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme talebi yapmamaları rica olunur. 
  18- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.
  19-  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.
  20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.
  21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.
  22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler. 
  23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılması zorunludur. 0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur. Kurallara uyulmaması halinde ACADEMİC TOUR uygulanacak olan Trafik ceza veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz. 
  24- Yunanistan’da alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. 
  25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
  26- İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Gerekçesiz iptallerde iade hakkı yoktur. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir
  27- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda  geri  ödemesi yapılır.
  28-Oteller de, aynı kategoride olması koşulu ile Academic Tour değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  29- Pandemi Koşulları ile ilgili herhangi bir kısıt ve kontrol bulunmamaktadır. Önlem olması adına son doz aşı pasaportunuzu yanınızda bulundurmanız önerilmektedir. 
  30- Tura katılan misafirlerimiz, Sağlık Bakanlığı ve/veya DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) uyarınca belirlenen hijyen kurallarına uymayı, seyahat öncesinde talep edilmesi halinde sağlık raporunu sunmayı, ülkeler arası geçişlerde talep edilmesi halinde teste tabi olmayı ve bundan dolayı doğacak maddi yükümlülükleri kabul etmiş sayılır.
  31- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

   

   

  Bu turun operasyonu Academic Tour’ya aittir.Daniel tours satış acentasıdır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri