BÜYÜK MEKSİKA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BÜYÜK MEKSİKA TURU

Tur Programı

1. Gün: ISTANBUL – MEXICO CITY

Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında TÜRK HAVAYOLLARI direkt uçuşu ile Mexico City uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 08:35’de Mexico City’e varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen aracımız ile Mexico City şehir merkezine doğru yola çıkarak turumuza başlıyoruz. Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan tarihi merkezini tanımak üzere kentin içerisinde yürüyüş turu yapacağız. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali göreceğimiz başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Rehberimizin belirteceği serbest zamanın ardından aracımız ile buluşup otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

2. Gün: ANTROPOLOJİ MÜZESİ ve Xochimilco

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Mexico City’deki gezilerimize devam etmek

üzere özel aracımız ile yola çıkıyoruz. Antropoloji müzesinin bulunduğu Chapultepec parkına doğru gidiyoruz. Burası Chapultepec parkının devamında yer alan birinci sınıf bir müzedir. Azteklerin ve Mayaların tarihini en iyi anlayabileceğiniz muhteşem eserlerde dolu devasa bir müzedir. Yerel rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu müze ziyaretimizde Azteklerin binlerce yıllık tarihine tanıklık edeceğiz. Müzeyi ziyaretimizin ardından hediyelik alışveriş yapabileceğiniz küçük bir dükkân da mevcuttur. Öğleden sonra Frida Kahlo Müzesini ziyaret edeceğiz.Ardından Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan Meksika’nın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’ Xochimilco ‘’ ya gideceğiz. Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknelerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : RAMADA REFORMA BY WYNDHAM 3* vb.

3. Gün: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN –PUEBLA

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben sabah saatlerinde tur otobüsümüz ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Varış noktamız Teotihuacan piramitlerinin bulunduğu bölgeyeyaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile Vallejo, Colinas de San Jose, San Pedro, Sta Maria, CasasColoniales,La Veleta, Xometla, San Lorenzo kasabalarından geçerek Piramitlerin bulunduğualana ulaşıyoruz. Buradaki turumuza ilk olarak volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret ile başlıyoruz. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olanTequila ve Pulque degüstasyonunu izleyeceğimiz bir alanda mola vereceğiz. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıpsonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. Burada içki tadımlarımızın ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfetmek üzere girişlerimizi yapıyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, yeni dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo- Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu ve büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ile Kelebekler Sarayı´nı göreceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuzun ardından Napoltepec,Jaltepec, Amaxac, Sanctorum, San Martin, Santa Maria, San Migel ve San Francisco köylerinin bulunduğu yolu takip ederek Puebla kentine varıyoruz. Burada bir gece konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : SENORIAL PUEBLA HOTEL 3* vb.

4. Gün: PUEBLA – OAXACA

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Meksika’nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğumuzdaTepeaca, Tecemachalco, Tehuacan, San Gabriel, San Juan, Asuncion kasabalrını geride bırakarak UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan ve Meksika’nın en ilgi çekici şehirlerinden biri olan Oaxaca’nın tarihi merkezini görmeye gidiyoruz. Yerel halkın önemli birkısmı Mikstek ve Zapotek yerlilerinden olduğu için şehirde yerlilerin etkisi daha fazla hissedilmektedir ve 1521’de İspanyollar tarafından ele geçirilen şehirde Santo Domingo Kilisesi ve manastırıyla Meksika’daki barok sanatının en güzel örneklerini barındırmaktadır. Şehre varışımızı takiben şehrin 10 km dışındaki MONTE ALBAN antik kentini ziyaret için yolumuza devam ediyoruz. ziyaretmiz sonrası kent merkezine geri dönüyoruz. Otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme otelimizde olacak.

OTELİMİZ : ONE OAXACA HOTEL 3* vb.

5. Gün: OAXACA – TUXLA

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Meksika ülkesini keşif için yolumuza devam ediyoruz. Virajlı dağ yollarından ilerliyoruz. Bugün araç ile uzun bir seyahat günümüz olacak, mesafe her ne kadar uzun olmasa da , yollar virajlı olduğu için ve alternatif başka yol olmadığı için ulaşımda hayli yavaş ilerliyoruz. Dağ manzaralarını izleyerek Santiago Matatlan , San Pedro Totolapa, Nejapa de Madero, San Carlos Yautepec, Magdelena, Jalapa, Tehuntepec, Ixtepec, Santo Domingo, Cintalapa köylerinin bulunduğu rotayı takip ederek Tuxla’ya varıyoruz. İlk olarak otelimize eşyalarımızı bırakıp kısa bir molanın ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Şehir merkezinde katedral meydanı ve ana meydanı gördükten sonra keyifli bir yürüyüşle şehri keşfediyoruz. Sonrasında tekrar otelimize giderek yorucu günün ardından dinlenmeye başlıyoruz. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : HOLIDAY INN TUXLA 4* vb.

6. Gün: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – PALENQUE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından San Cristobal De Las Casas şehrine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Nueva Carmen , Nucatili, Paste kasabalarını geçerek Jovel Vadisi'nde 2100 metrede bulunan San Cristobal de las Casas’a doğru yola devamediyoruz. 1528’de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti olan San Cristobal, tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemer altılarıyla kolonyalmimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan “Indios”ların babası piskopos Bartolome de la Casas’a borçlu. Bu küçük şehrin kent meydanını ziyaret ediyoruz. Cenro Historico’da yürüyüş yapacağız. Sonrasında turumuza devam etmek üzere Palanque şehrine devam ediyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque gezimiz için hareket ediyoruz. Yol güzergahımız Huixtan,Cuxulja, Ocosingo Chis köyleri yakınlarından devam edecek. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindekive tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya klasik döneminin en zarif mimari, heykeltıraş ve kabartma örneklerini oluşturmakta.Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kent devletinin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamıştır. Çok sayıdaki yapının arasında Büyük Saray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır. Palanque ziyaretimiz sonrası burada konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme ve AKŞAM YEMEĞİ otelimizde.

7. Gün: PALENQUE – CAMPECHE – UXMAL – MERIDA

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra 07:30’da yola çıkıyoruz. Kara yolculuğumuz özel aracımızla birlikte kuzeye doğru devam edecek. İlk durağımız Campeche. Yaklaşık 4 saat sürecek olan yolculuğumuz Chable, La Fortuna, El Tauro, Mamantel, Escorsega ve Champoton kasabaları yakınlarından geçerek bizleri Campeche’ye ulaştıracak. Varışta UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınansokak ve caddelerini geziyoruz. Campeche sömürge döneminde 19. yy’ın ortalarına kadar Yukatan yarımadasının en önemli limanıydı. Buradaki turumuzun ardından yolculuğumuza devam ederek Campeche’nin daha kuzeyinden yer alan puuc bölgesinde

Palenque, Geç Klasik Dönem'de (MS 600-900 MS) antik Maya kenti olarak inşa edilmiştir. Günümüzde Chiapas eyaleti olan Meksika'da, Ciudad del Carmen'in yaklaşık 130 km güneyinde yer alır. Orijinal adı spekülatiftir; site şimdi İspanyolların komşu bir köye verdiği ismi paylaşıyor. Şehrin kalıntıları 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır. Palanque ziyaretimizde Mayalardan günümüze kadar kalmış bu antik şehri görüp fotoğraflarımızı çekeceğiz.

8. Gün: MERIDA – CHICHENITZA –PLAYA DEL CARMEN

Sabah kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra bugünkü ilk ziyaret noktamız olan Chichen itza antik kenti ziyaretimizi yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Kanasin, Tahmek, Xocchel, Holca, ve Yaxche kasabalarından geçerek Dünyanın 7 harikalarından biri olan Chichen itza piramitlerinin bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentini keşfetmek üzere bölgeye giriş yapıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, Jaguar ve Kartal motifleriylesüslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımaktadır.

9. Gün: TULUM – CANCUN

Sabah kahvaltının ardından erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ,MAYA antik şehri olan lakin deniz kıyısında kurulu TULUM ‘a yöneliyoruz. Tulum , Maya yerlilerinin deniz kıyısında bir liman şehri gibi kurdukları ve günümüzde hala tapınaklarıyla korunmuş bir şehirdir. Burada Tulum antik kentini ziyaret edeceğiz. Ardından konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz Artık Meksika’da son şehrimiz olan Cancun’a doğru yola çkıyoruz. Meksika’daki son durağımız Cancun şehri olacak. Yol güzergahımız üzerinde Akumal, Xpu-Ha, Playa Del Carmen, Punta Maroma, Puerto Moralesve Alfredo Bonfil köylerini geçerek sahilden keyifli bir yolculuk ile Meksikanın en kuzeyinde Yukatan yarımadasının en ucunda yer alan ve karayip sahillerinin en keyifli şehirlerinden olan Cancun’a varışımızın ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 

10. Gün: CANCUN

Bugün otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra karayip sahillerinde uzun yolculuğa çıkmadan öncekeyifli vakit geçirmek ve dinlenmek üzere serbest zamanımız olacak. Hatta dileyen misafirlerimizbölgeden kalkan katamaranlar ile Isla De Las Mujeres adasına günü birlik bir tur düzenleyebilirler. Rehberimiz sizlere yardımcı oalcaktır. Pakete dahil bir tur değildir. Geceleme Cancun otelimizde.

11. Gün: CANCUN

Bu sabah kahvaltımızın ardından valizlerimizi hazırlayarak havalimanına gitmek üzere rehberimizin belirttiği saatte toplanıyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte otel lobisinde buluştuktan sonra havalimanına gidiyoruz ve bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak Türk Havayolları ile dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

Direkt uçuşumuzun ardından İstanbul havalimanına varıyoruz. Anılarla dolu gezimizin sona ermesi…

Not: Varış saatimiz yerel saat ile sabaha karşı İstanbul’a iner. Bu da takvimde yeni bir güne denk gelir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Istanbul – Mexico City / Cancun – Istanbul arasında TÜRK Havayolları ile yapılacak olan
 • Tur programında belirtilen tüm turlar , geziler ve havalimanı transferleri
 • Tur programında belirtilen yerlerde müze , park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Mexico City, şehir turu , Teotihuacan Piramitleri Turu ve Frida Kahlo müze evi gezisi
 • Puebla Şehir Turu
 • Oaxaca Şehir turu
 • Palanque Şehir Turu
 • Tulum Antik Kent Turu
 • Merida Şehir Turu
 • San Cristobal De Las Casas Şehri Turu
 • Chichen itza Antik kenti ve piramitleri turu
 • Programda belirtilen yerlerde alınacak 2 ÖĞLE YEMEĞİ ve 2 AKŞAM YEMEĞİ
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • Mexico City’de 2 , Puebla’da 1 , Oaxaca’da 1, Tuxla’da 1, Palanque’de 1, Merida’da 1, Playa Del Carmen 1,
 • Cancun’da 2 gece olmak üzere MEKSİKA’da Toplam 10 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde ve butiklerde
 • oda&kahvaltı konaklama

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel harcamalar
 • Yurt dışı çıkış harcı 150 TL
 • Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
 • Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar 90 USD ( yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)
 • Meksika Vizesi 40 USD Şahsi Başvuru ile İstanbul veya Ankara büyükelçiliklerinden temin edilir. ! Bordo (Normal) pasaport hamilleri bu vizeden muaftır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  BÜYÜK MEKSİKA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  VİZELER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME :

  MEKSİKA VİZESİ:

  Normal Pasaport sahipleri için EVRAKSIZ - Kolay Vizeyi Ejder Turizm ÜCRETSİZ misafirlerine sağlar.Yeşil

  Pasaport sahipleri, MEKSİKA için Vize almalıdır ! Bu vizeler İstanbul ve Ankara Meksika Konsolosluklarından hızlı ve kolay bir şekilde 40 USD karşılığı ve bizzat giderek parmak izi vererek yapılabilmektedir. Tur kayıt esnasında Satış temsilcimize detayı yeniden sorunuz.

  ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!

  Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) Eğer pasaportlarında halen geçerli; ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE vizeleri mevcut ise – MEKSİKA VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADANGİRİŞ YAPABİLİRLER !!!

   

  Meksika’ya girişte vizeler detaylıca incelenmektedir. Bazen turist yoğunluğundan kaynaklı olarak incelemeler fazla vakit alabilmektedir... Havalimanında bu beklemeden oluşacak stres esnasında daha sakin olmanızı ve kurallara uymanızı önemle rica ederiz.

   

  Uçak Saatleri Hakkında Bilgilendirme :

  Turumuzun farklı tarihlerinde TÜRK Havayollarının tarife saatlerine göre gidiş ve dönüş uçağının İstanbul’dan çıkış ve varış ulaşım saatleri değişiklik gösterebilir. Takvim gününe göre havayolları tarafından belirlenir. Bu turumuza kayıtlı misafirlerimiz turu satın aldıkları günden itibaren ‘’Tur Tarihleri – Uçak Saatleri ’’ kısmından tur tarihini bularak uçuş saatlerinin detaylı bilgilerine ulaşabilir. Dilerseniz satış temsilciniz de sizlere memnuniyetle yardımcı olur. Diğer detaylar hakkında turun kalkışından 10 gün önce konfirme otel isimlerinin yazılı olduğu güncel bir program ve son hatırlatma notları ile tüm misafirlerimiz bilgilendirilir. İstanbul çıkışlı bu turumuza yurtiçi farklı bir şehirden katılacak olan misafirlerimizin İstanbul’a geliş – gidiş biletlerini almadan önce mutlaka paket turun uçuş saatlerini teyit ettirmelerini önemle rica ederiz.

  ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :

  *Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar paket

  halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 15 Gün kala İlan edilecektir.

  * Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması ; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ); gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

   

  Bu turun operasyonu EJDER TURİZME aittir.Daniel tours satış acentasıdır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri