MEKSİKA GUATEMALA HONDURAS

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

MEKSİKA GUATEMALA

HONDURAS

Tur Programı

1. Gün: ISTANBUL- MEXICO CITY

Yerel saat ile 08:10’de MEXICO CITY varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz.

Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI. Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile

“Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni müzesini ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Öğleden sonra bir başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan Meksika’nu-ın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’ Xochimilco ‘’ ya gideceğiz. Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknlerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: MEXICO CITY –TEOTIVAKAN

Bu sabah kahvaltı sonrasında son bir ziyaretimiz olacak. Meksiko City’den iki saat mesafede bulunan

Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı;Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Öğleden sonra şehir merkezine dönüyoruz, serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde OTELİMİZ : RAMADA REFORMA HOTEL 3*

3. Gün: MEXICO CITY –GUATEMALA CITY

Guatemala uçuşumuzu yapacağız. Guatemala City’e varış. Yerel rehberimiz tarafından karşılanmayı takiben ; kara yolu ile ANTIGUA GUATEMALA isimli tarihi kente doğru yolculuğumuz başlıyor; UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan 1500 metre yükseklikteki kolonyal şehir Antigua varışıtakiben otelimize yerleşiyoruz. . Guatemala, dünyanın en kaliteli Arabica cinsi kahve üreticileri arasında yer almakta. Antigua çevresinde, kahvenin tüm sırlarını öğrenebileceğiniz bir kahve plantasyonu ziyareti eger zamanımız el verirse yapma ihtimalimiz olabilir; geceleme otelimizde. OTELİMİZ : HOTEL SAN JORGE 3* vb.

 

4. Gün: ANTIGUA – ATITLAN GOLU – PANAJACHEL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, ilk gezimiz tarihi Antigua sokaklarında bir yürüyüş turu yapmak olacak; bu turumuz yaklaşık 3 sürecek; bu esnada kentin tarihi ara sokaklarında; meydanında; geçmişi ile ilgili bilgileri yerel rehberimizden alacağız; güzel fotoğraflar çekeceğiz. Turumuzun sonunda yeniden aracımıza binerek 2 saatlik bir kara yolculuğu yapacağız; geçeceğimiz güzergah; manzaralar la dolu. Fırsat olursa mola verip; fotoğraf çekme imkanımız olabilecek Öğleden sonra yine tarihi bir küçük kasaba olan ; ve Atitlan Gölü kıyılarına yakın ; Panajachel kasabasına varıp; buradaki otelimize yerleşeceğiz. AKŞAM yemeği ve geceleme otelimizde olacak. OTELIMIZ : DOS MUNDOS BUTİK VB.

5. Gün: ATITLAN GÖLÜ – CHICHICASTENANGO – GUATEMALA CITY

Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; Lanvhero isimle anılan; Yerel Bot kaptanı bizi otelimizden alacak ve göl turumuzu yapmak üzere yola çıkcacağız; Bu turumuz esnasında; Santiago de Atitlan ve

San Pedro La Laguna isimli yerel köyleri ziyaret ediyoruz; Chichicastenango, yüzyıllar boyunca Guatemala’nın en büyük hazinelerinden birini gizlemiş. Guatemala’da yaşayan en büyük Maya topluluğu olan Quiche’lerin “Popol Vuh” adlı kutsal kitabı 1800’lerde Peder Francisco Ximenez tarafından Aziz Tomas Kilisesinde ortaya çıkarılıp İspanyolcaya tercüme edilmiş. Hristiyanlık ve şamanizmin bir karışımından oluşan ilginç ayinlerin yapıldığı bu kilisenin ziyareti. Turumuzun sonunda GUATEMALA CITY doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. OTELIMIZ : Hotel Belvedere 3*+

6. Gün: GUATEMALA CITY -COPAN

Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben, erken saatlerde kara yolu ile Honduras‘ın Copan kasabasına doğru yolculuk. Dar ve kıvrımlı yolları takip edererek, dağların arasına sıkışmış bu eşsiz kasabaya varış. Sınır noktasında çıkış ve giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Honduras’ın en önemli Milli Parkı olan COPAN PARK ‘a ulaşıyoruz. Mayaların bir başka efsane kenti olan, heykeltraş ve el sanatları ile meşhur kenti COPAN ‘ı ziyaret edeceğiz. Günün sonunda Copan ‘ın bugün insanların yaşadığı küçük ve şirin Latin Amerika kasabasına varacağız. Bu gece bu kasabada konaklıyoruz. Honduras’ın de kahve ve puroları ile ünlü olduğunu unutmayın. Fırsat buldukça çok hesaplı fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde. OTELIMIZ: PLAZA MAGDALENA 3*vb.

7. Gün: COPAN – IZABAL – RIO DULCE

Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Izabel Gölünü göreceğiz. Burası denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagun). Yağmurormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır. Daha sonra, kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe ( Felipe Kalesi ) ziyaretimiz olacak. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra Rio Dulce bölgesine varıyoruz. Rio Dulce; tabiatın içerisinde ormanın yanı başında Lagün bölgesinde yer alır.

AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de otelimizde. OTELIMIZ : BANANA PALMS HOTEL 3*vb.

8. Gün: RIO DULCE – TIKAL -FLORES

Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Flores -Peten bölgesinde olacağız.

TİKAL ANTİK ŞEHRİ TURU ‘’ MAYA EFSANESİ ‘

Guatemala‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu TİKAL MİLLİ PARKINA ziyarete gideceğiz. Maya Uygarlığının başyapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen her gün binlerce yabancı turisti bölgeye çeken TİKAL‘i ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ Milli Park bölgesinde yerel bir restoranda alınacaktır. Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarında Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. Güney düzlüklerindeki öteki Maya merkezleri gibi Tikal’da orta oluşum döneminde küçük bir köydü. Maya uygarlığı denilince aklımıza bugün ilk gelen merkezlerden birisi Tikal ‘dir. Ziyaretimizin ardından kara yolculuğu ile Flores merkeze dönüyoruz. Peten gölü üzerinde tekne turu yaparak çevreyi tanımaya devam ediyoruz. Turumuzun ardından tekrar karaya dönerek otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. OTELIMIZ : Peten Esplendido Hotel 3*vb.

9. Gün: FLORES- CANCUN

Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben PETEN GÖLÜ tekne turu yapacağız. Flores merkezde kısa bir vakit serbest saatleri takiben, havalimanına Geçiyoruz. CANCUN uçuşumuzu yapacağız.

Cancun’a ulaşıyoruz. Konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. geceleme otelimizde. OTELIMIZ : LA QUINTA BY WYNDHAM GARDEN HOTEL 4* VB.

10. Gün: CHICHEN ITZA

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Tam Gün Turumuz var. Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘yı ziyaret edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Chichen Itza gezisinin ardından Cancun’ a dönüyor ve otelimize transfer oluyoruz.

OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM GARDEN VB.

 

11. Gün: CANCUN – ISTANBUL

Bugün Meksika’daki son günümüz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 14:45te İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceleme uçakta.

12. Gün: ISTANBUL

İstanbul ‘a varış. Turumuzun sona ermesi ,bir sonraki Ejder Turizm seyahatinde görüşmek üzere.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Istanbul / Mexico City – Cancun / Istanbul arasında Türk Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • Mexico City / Guatemala City arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı
 • FLORES/GUA/CANCUN ara uçak bileti
 • Mexico City’de 2, Antigua’da 1, Panajachel’de 1, Guatemala City1 Copan’da 1, Rio Dulce’de 1, Flores’te 1, Cancun’da 2gece olmak üzere toplam 10 gece 3 ve 4 yıldızlı butik otellerde oda&kahvaltı konaklama
 • Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri
 • Tur programında belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri
 • Mexico City’de Teotihuacan Piramitleri Turu
 • Chichen itza Antik kenti ve piramitleri turu
 • Flores’te Peten gölü turu ve TİKAL antik kent ziyareti
 • Izabal gölünde tekne turu
 • Copan Park Milli parkı turu
 • Antigua Şehir turu
 • Programda belirtilen yerlerde alınacak 2 ÖĞLE YEMEĞİ ve 4 AKŞAM YEMEĞİ
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Kişisel Harcamalar

• Yurtdışı Çıkış Harcı 50 TL

• Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

• Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler

• Türm YABANCI Bölgesel yerel servis personelleri için dağıtılacak olan bahşişler , Kişi başı tavsiye edilen min tutar 120 USD ( Yabancı yerel rehberler,şoförler,garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)

• Meksika Vizesi 40 USD(yeşil pasaport)

( Normal [Bordo] Pasaport Hamilleri bu vizeden muaftır/online ücretsiz vize alınıyor ) Ülke sınır geçişleri esnasında yerel olarak ödenen giriş ve çıkış ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 21 Ocak • 17 Şubat • 06 Mart • 27 Haziran • 21 Ağustos • 28 Eylül • 16, 26, 30 Ekim • 04, 22, 26 Kasım

  Fiyatlar

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  21.01.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  17.02.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  06.03.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  27.06.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  21.08.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  28.09.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  16.10.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  26.10.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  30.10.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  04.11.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  22.11.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »
  26.11.2024Müsait3.790,00 $4.290,00 $3.790,00 $-Taksitler »

  Yorumlar


  MEKSİKA GUATEMALA HONDURAS Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  ÖNEMLİ AÇIKLAMA /UYARI :

  *Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Otel Konfirmasyonları Tura 10 Gün kala İlan edilecektir.

  * Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların sıralaması ; Kalınan Oteller, Tur kalkış ve varış tarihlerindeki gün değişiklikleri (+1 ve -1 gün gibi ); gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Ejder Turizm ‘e aittir.

   

  ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!

  Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) Eğer pasaportlarında halen

  geçerli; ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE vizeleri mevcut ise – MEKSİKA

  VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GİRİŞ YAPABİLİRLER !!!

   

  Ulaşım Bilgisi

  1.20EJDER/PROTOKOL@
  GPMTKIL 25OCT UNB7JE GRP
  1 TK 181 G SA 21JAN ISTMEX HK20 0215 0810 CABIN YE
  2 ARNK
  3 TK 190 G TU 31JAN CUNIST HK20 0950 0540*CABIN YE

   

  1.20EJDER/PROTOKOL@

  GPMTKFH 1NOV VKGX87 GRP
  1 TK 181 G MO 06MAR ISTMEX HK20 0215 0810 CABIN YE
  2 ARNK
  3 TK 189 G TH 16MAR CUNIST HK20 0950 0540*CABIN YE

   

  26 MAYIS 2023

    1  TK 184 T 26MAY 5 ISTMEX HK1          0205 0820   77W E 0 M

    2  TK 189 X 05JUN 1 CUNIST HK1       4  0835 0445+1 789 E 0

   

    20 AĞUSTOS 2023

    1  TK 184 T 20AUG 7 ISTMEX HK1          0205 0820   77W E 0 M

    2  TK 184 V 30AUG 3 CUNIST HK1       4  1350 1000+1 77W E 0 M

   

  15 EKİM 2023

    1  TK 184 T 15OCT 7 ISTMEX HK1          0205 0820   77W E 0 M

    2  TK 184 N 25OCT 3 CUNIST HK1       4  1350 1000+1 77W E 0 M

   

  25 KASIM 2023

  F 1.30EJDER/PROTOKOLIKI@

  GPMTKFH 12JAN RZ337Y GRP

  1 TK 181 G  SA 25NOV  ISTMEX KK30  0215 0810 CABIN YE

  3 TK 190 G  TU 05DEC  CUNIST KK30  0950 0540*CABIN YE

   

   

  Bu turun operasyonu EJDER TURİZME aittir.Daniel tours satış acentasıdır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri