MSC GRANDIOSA ile BATI AKDENİZ & SİCİLYA & MALTA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

TÜM TURLAR DAHİL MSC GRANDIOSA ile

BATI AKDENİZ & SİCİLYA & MALTA 7 GECE

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL HAVALİMANI – VALETTA(MALTA)

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 05:00’de tur yetkilileri ile buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve Türk Hava Yollarının TK 1369 sefer sayılı uçağı ile saat 08:05’de Valetta’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 08:35'de Valetta’ya varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyecen özel aracımız ile gemimizin bulunduğu Valetta limanına kısa bir panoramik tur sonrası transfer. Limana varışımız ile birlikte MSC Grandiosa gemi check in işlemleri, kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimizi akşam saat 17:00'de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

2. Gün: DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

3. Gün: BARSELONA(İSPANYA)

Gemimiz sabah 09.00’da Barselona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler. Limandan özel aracımız ile Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona'da şehir tutumuza başlıyoruz. Şehir turumuz esnasında La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Gemimiz akşam 18.00’ de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. Gün: MARSİLYA (FRANSA)

Gemimiz sabah 09.00’da Marsilya limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “Marsilya Şehir Turu” turuna katılabilirler. İlk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Kathedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları. Daha sonra şehir merkezinde serbest vaktimizin ardından gemimize döneceğiz. Turumuzun bitiminde gemimize transfer oluyoruz. Gemimiz akşam saat 17.00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.k yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

5. Gün: CENOVA (İTALYA)

Gemimiz sabah saat 08.00’de Cenova limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “Cenova Şehir Turu” na katılabilirler. Cenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok şaşırtacak. Muhteşem konaklar, sokaklar, meydanlar ve tarihi mekânlar içinde gezdikten sonra alışveriş için vaktimiz olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Geminin akşam saat 17.00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. Gün: CIVITAVECCHIA (ROMA)

Gemimiz sabah saat 07.00’da Civitavecchia limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “Roma Şehir Turu” na katılabilirler Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanı’nda bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz, görülecek yerler arasında; Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta.

 

Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Akşam otobüsümüzle buluşup gemimize dönüyoruz.

 

NOT: Katılmak isteyenler, meydanlara otobüs giremeyeceği için meydanlar arasında yürüyüşler yapılacağını göz önünde bulundurmalıdırlar. San Pietro Bazilikası’na girmek için en az 2 saat kuyruk bekleneceğinden programda yer almamaktadır. Arzu edenler serbest zamanlarında gidebilirler. Kadınların omuzlarının ve dizkapağı altına kadar bacaklarının, bayların ise omuzlarının ve ayak bileklerine kadar bacaklarının kapalı olması şarttır.

 Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün: PALERMO(SİCİLYA)

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ” na katılabilirler. Sicilya’nın başkenti Palermo’ya varışın ardından şehri tanıtan bir tur yapacağız. Daha sonra Monreale Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Eski ve yeni ahitten sahnelerin betimlendiği toplam 6340 m2’lik mozaik bezemeyi görüyoruz. Daha sonra gemiye dönüş.Geminin hareket saati 16.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. Gün: LA VALETTA(MALTA) – İSTANBUL HAVALİMANI

Gemimiz saat 09.00’de Valetta limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen özel aracımız ile Valetta Havaalanına hareket ediyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 1372 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:55’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 00:15’de İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Valetta– İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar. 
 • MSC Grandiosa gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
 • Havalimanı ve Liman vergileri. 
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
 • Grubun min 30 pax ve üzeri olması durumunda Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.
 • Marsilya, Barselona, La Valletta, Palermo & Cefalu, Genova Şehir turları.
 • Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 • Gemideki eğlence ve şovlar.
 • Fitness & Spor salonu kullanımı.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).


 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 12€ gemide ödenir. 
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 • Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Gerekli vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (35€). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  MSC GRANDIOSA ile BATI AKDENİZ & SİCİLYA & MALTA Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Önemli Bilgiler

  İPTAL İADE ŞARTLARI
  * TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
  Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 
  / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100
   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  MSC Grandiosa Hakkında

  Gemi Görselleri

  Kabinler

  Yeme ve İçme

  Sosyal Aktiviteler

  Eğlenceler

  Limanlar

  -