MSC BELLISSIMA ile JAPONYA & GÜNEY KORE

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

MSC BELLISSIMA ile JAPONYA & GÜNEY KORE

13 GECE

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL HAVALİMANI – DOHA

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 17.00'da buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve Qatar Havayollarının QR 246 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.45’de Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saaat ile 23.45’de Doha’ya varış. Buradan yapacağımız aktarmanın bulunduğu terminale geçiş ve dinlenme. 

2. Gün: DOHA – TOKYO

Pasaport işlemlerinin ardından Qatar Havayollarının QR806 sefer sayılı uçuşıu ile 01.55’de Tokyo’ya uçuş. yerel saat ile akşam 18.35’de Tokya’ya varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bzleri bekleyen özel aracımız ile birlikte ekstra olarak rehberimiz tarafında düzenlenecek olan “Tokyo Şehir Turu” için hareket. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından ihtişamlı Kraliyet Sarayı,Odaiba,Akiharaba Caddesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Tokyonun en ünlü caddesi Ginza ve ünlü yaya geçidi ile bilinen Shinjuku’yu göreceğiz. Tur sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Tokyo’da konakladığımız otelimize transfer. Otel check-in işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zamanç Geceleme otelimizde.

3. Gün: TOKYO

Otelimizde yapacağımız sabah kahvaltımızın ardından kişisel aktiviteler için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tura katılabilrler. Shibuya Yaya Geçidi, Edo Müzesi, Meiji Tapınağı, Ometosandou Caddesi, Takeshita Douri, Shinjuku turumuz esnasında göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geri dönüş. Geceleme otelimizde.

4. Gün: TOKYO - YOKOHAMA

Sabah otelde alacağımız kahbvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile gemimizin hareket edeceğiz limana transfer. Gemi giriş ve pasaport işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz akşam 19.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. Gün: DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor

6. Gün: BEPPU

Gemimiz sabah saat 08.00’da Beppu'ya yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan “Beppu Kaplıca ve Takasakiyama Maymun Parkı Turu” ‘na katılabilirler. Kaplıcalar şehri olarak da bilinen Beppu çevresinde bulunan 2500’den fazla kaplıcaya ev sahipliği yapmaktadir. 2500’den fazla kapıcanın şehir üzerinde yarattığı buhar bulutlarını merak ve ilgiiyle izleyeceksiniz. Beppu’da bulunan kaplıcalara her yıl milyonlarca turist çeşitli rahatsızlıklarına şifa bulmak için ziyaret ediyor. ”Deniz Cehennemi” olarak adlandırılan Umi Jigoku’da kobalt mavisi suyun kaynamaya yakın sıcaklığını termal sıcaklığın kuvvetini sizlere hissettirecek. Chinoike Jigoku kaplıca havuzunda, suya kırmızı rengini veren demir oksit açısından zengin suda siz de ayaklarınızı dinlendirebilirsiniz. Kaplıcalardan sonra turumuza Takasikayama Maymun Parkına doğru hareket ediyoruz. Milli Parkta ormanlık dağ yamaçlarında serbestçe dolaşan makaklara tanışmaya ne dersiniz ? Tur sonrası serbest zamanın ardından gemimize dönüş. Gemimiz akşam saat 23.00’da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. Gün: DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

8. Gün: SHİMONOSEKİ

Gemimiz sabah saat 08.00’da Shimonoseki Limanı'na yanaşacak. Arzu eden misafirlerimiz rehberleri tarafından düzenlencek olan, detayları daha sonra belirlenecek olan tura katılabilirler.  Gemimiz akşam 20.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

9. Gün: BUSAN

Gemimiz sabah saat 08.00’da Busan Limanı'na yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan “Busan Şehir  Turu” ‘na katılabilirler. Güney Kore’nin en önemli kentlerinden biri olan Busan’da ilk ziyaret edeceğimiz yer Kore Savaşı’nda şehit düşen askerlerimizin de yattığı Birleşmiş Milletler Şehitliği’dir. Turumuzun en enteresan bölümlerinden biri ise dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Jagalchi Balık Pazarı ziyareti olacak. Burada özellikle temiz su içinde tutulan canlıların çesitliliği insani etkiliyor. Sky Eye Observatory  gözlem terasından şehrin güzel manzarasını izledikten sonra merkezde serbest vakit sonrası gemimize döneceğiz.  Gemimiz akşam 16.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

10. Gün: YATSUSHİRO/KUMAMOTO

Gemimiz saat 08.00'de Yatsushiro limanına yanaşacak. Gemide yapacağımız sabah kahvaltısı sonrası kişisel ihtiyaçlar ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği detayları daha sonra belirlenecek olan tura katılabilirler. Gemimiz saat  16.00'da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide. 

11. Gün: KAGOSHIMA

Gemimiz sabah saat 08.00’de Kagoshima Limanı'na yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Japonya'nın Napoli'si olarak da adlandırılan Kagoshima Napoli ile benzer tarz iklim yapısına ve Volkanik oluşuma ev sahipliği yapar. Arzu edenler misafirlerimiz ekstra olarak rehberlerinin düzenleyeceği “Kamikaze & Sanganen Japon Bahçesi Turu” ‘na katılabilirler. Bu etkileyici turumuzda II. Dünya Savaşı sırasında Amerikalıların savaş sonuna kadar kamuoyuna açıklama yapamadıkları, son seferleri olduğunu bildikleri halde ülkeleri için gözlerini kırpmadan ölüme giden Kamikaze pilotları ve uçaklarını anlatan Chiran Barış Müzesi ilk durağımız olacak. Sonrasında ülkenin en güzel geleneksel Japon Bahçelerinden biri sayılan Senganen’de bu güzel sanatı daha iyi anlayarak keyifli bir yürüyüş yapacağız.  Bu bahçenin içindeki Shimadzu ailesinin nesiller boyu sevdiği evi ziyaret edeceğiz. Japon bahçeleri, Kagoshima Körfezindeki ve Sakurajima volkanı'nın özel manzarasının tadını çıkaracağız. Prens Shimadzu Tadayoshi'nin yaşam tarzı hakkında bilgi edineceğiz. Hem Japonya'dan hem de denizaşırı ülkelerden o zamanlarda gelen seçkin konukların Shimadzu ailesi tarafından Sengan-en'de nasıl karşılandığını göreceğiz. Sengan-en ve Shoko Shuseikan Müzesi, 2015 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Alanı olarak yazılmıştır. Shoko Shuseikan Müzesi, Japonya'nın 1865 yılında inşa edilmiş en eski taş fabrikası binasında yer almaktadır. Bu müze bahçelerin hemen girişinde ve müzede Shimadzu ailesinin 800 yılı aşkın gidişatını takip edip ve oluşturdukları uluslararası ilişkilerin Kagoshima, Kyushu ve Japonya'da endüstriyel modernleşmenin gelişmesine nasıl yol açtığını göreceğiz. Kagoshima’da ana caddeden limana geri dönüş.  Gemimiz akşam 19.00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

12. Gün: DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor

13. Gün: YOKAHAMA – SEUL

Gemimiz sabah saat 07.00’de Yokohama Limanı'na yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.Gemi çıkış işlemlerimizi hallettikten sonra gemimizden ayrılıp özel aracımız ile Havalimanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından yerel hava yolu uçuşu ile Seul’e hareket ediyoruz, Seul’e varışımız sonrası otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşmemizin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

14. Gün: SEUL

Otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan “Seul Şehir Turu” na katılabilirler. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında 1395 Yılında Jaseon Hanedanı’nın kurucusu olan Kral Taejo tarafından yaptırılan Gyeongbokgung Sarayı, şehrin kalbinde yer alan Insa Dong caddesi ve birçok pahalı markaya ev sahipliği yapan Myeong-Dong caddesi göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuzun ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

15. Gün: SEUL

Otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra serbest zaman. Check-out işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Dileyen konuklarımız rehberleri tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Kuzey Kore sınırında bulunan “Tarafsız Bölge / DMZ Turu” na katılabilirler. Dünyada ikiye bölünmüş tek ülke olan Kore’yi bir başka açıdan görebileceksiniz. Son derece güvenli bu askerden arındırılmış tampon bölgeye gittiğimizde burada neler olduğunu hissedecek ve Kore’ye neler olduğunu da anlayabileceksiniz. Pasaportunuzu yanınızda bulundurmayı unutmayın. Tur sırasında Özgürlük köprüsünde yürüyecek, 1978 yılında bulunan Kuzey Korelilerin iki sınır arasında yaptığı 1.7 km uzunluğundaki Üçüncü Sızma Tüneline ineceksiniz. Dorasan tren istasyonunda mola verip,  Gözetleme Merkezinden Kuzey Kore'ye bakacaksınız. Daha sonra Imjingak Anıtı ve Birleşme Köyününden geçerek  Seul havalimanına doğru yola çıkıyoruz. 

16. Gün: SEUL – DOHA – İSTANBUL HAVALİMANI

Seul Havalimanına varışımız sonrası bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 01:30’da hareket edecek olan Qatar Hava Yolları’nın QR 859 sefer sayılı uçuşu ile Seul’den önce Doha’ya hareket ediyoruz. Saat 05:55’de Doha’ya varışımızın ardından, bizleri İstanbul’a ulaştıracak olan QR 239 sefer sayılı uçuş saat 07:30’da İstanbul’a hareket edecektir. Yerel saat ile 11:45’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Qatar Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Tokyo / Seul - İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • 5* Yıldızlı MSC Bellissima gemisinde 9 gece 10 gün seçeceğiniz kabin kategorisinde tam pansiyon konaklama.
 • Tokyo’da 2 Gece oda – kahvaltı konaklama.
 • Seul’de 2 Gece oda - kahvaltı konaklama.
 • Tokyo – Seul arası yerel havayolu ile ekonomi sınıfı uçuşlar.
 • Grubun 15 pax ve üzeri olması durumunda Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti. 
 • Otel Konaklamalarında kahvaltılar.
 • Havalimanı ve Liman vergileri.
 • Havalimanı-Liman-Havalimanı arasındaki tüm transferler.
 • Gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler. 
 • Mesleki zorunluluk sorumluluk sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Servis ücretleri. (Gemide ödenir.) 
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar.
 • Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, vs)
 • Gemideki tüm içecekler.
 • İç hat bağlantı uçuşları.
 • Tokyo – Seul uçuşu esnasında 20 Kg. sınırını aşan valizler için ödenecek olan ücret. 
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.) (70€). 70 yaş ve üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.
 • Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  MSC BELLISSIMA ile JAPONYA & GÜNEY KORE Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Önemli Bilgiler

  İPTAL İADE ŞARTLARI  * TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
  Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30
  / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100

   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  MSC Bellissima Hakkında

  Gemi Görselleri

  Kabinler

  Yeme ve İçme

  Sosyal Aktiviteler

  Eğlenceler

  Limanlar

  Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.