Silja Line BALTIC QUEEN ile İSKANDİNAV RÜYASI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

“ TURLAR DAHİL ” Silja Line BALTIC QUEEN

ile İSKANDİNAV RÜYASI

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI - KOPENHAG

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 06:00'da Pegasus kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC1071 numaralı tarifeli seferiyle saat 09:35'de Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:55'te Kopenhag'a varış ve havalimanında bekleyen özel aracımız ile “Kopenhag Şehir Turu” yapılacaktır. Dünyanın en iyi yaşanacak beş şehrinden biri olarak tanımlanan Kopenhag’ın içindeki panoromik gezimizde ilk olarak şehrin simgesi olan Küçük Deniz Kızı, Amelienborg, Chiristianborg, Geflion Çeşmesi, Tivoli Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Ardından Kopenhag’ın merkezi Kongens Nytorv’da (Kral Meydanı); ünlü Stroget’de alışveriş yapmanız veya Nyhavn ‘dan  (Yeni Liman)'da vakit geçirmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize gidiyoruz. Otel check-in işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde

2. Gün: KOPENHAG

Sabah kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde “Danimarka Şatoları ve Riviera Turu” için otelden hareket ediyoruz. Bu turumuzda Kopenhag şehrine yaklaşık 45 dakikalık mesafede bulunan Hillerod’a varıyoruz. Şehirde Danimarka Rönesansının en güzel örneği olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı'nın etkileyici barok bahçelerini ve sarayın içerisini geziyoruz. Kuzeyin Versailles’i olarak kabul edilen saray ziyaretimizin ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası Helsingor’a ulaşıyoruz. Burada Shakespear'in Hamlet adlı eserine konu olan Danimarka Krallarının kurduğu Kronborg Kalesinde fotoğraf molası verdikten sonra dönüş yolumuzda Danimarka Rivierası olarak bilinen sahil şeridinden geçerken eski balıkçı evlerini ve güzel villaları görüyoruz. Tur sonrası otelimizde dönüş. Geceleme otelimizde.

3. Gün: KOPENHAG – GÖTEBORG – JÖNKÖPING

İsveç`in ikinci ve İskandinavya`nın dördüncü büyük şehri olan ve Yüzyıllardır kültürel bir merkez olan Göteborg'a doğru yola çıkıyoruz. Birçok yerleşim yerinide aynı anda görebileceğimiz bu yolculuğumuzda aynı zamanda İsveç ve Danimarkayı'da biribirine bağlayan ve Öresund Boğazı'nda iki şeritli demir yoluna ve dört şeritli kara yoluna sahip olan Öresund Köprüsü geçerek Göteborg'a varacağız. Göteburg'a varışımız ile birlikte “Göteborg Şehir Turu” başlayacağız.
İlk durağımız şehre tepeden bakan ve şehrin simgesi haline gelmiş Masthuggskyrkan Klisesi’ne çıkmak olacak. Göte Alv nehrine kuşbakışı bakacak Göteborg’un doyumsuz manzarasının resimlerini doyasıya çekeceksiniz. Şehir turumuza devam edecek ve turumuzda Gustaf Adolv Meydanı, Liseberg Parkı, Göteborg Ticaret Hukuku ve Ekonomi Okulu, Göteborg Universitesi, Vasa, Haga ve Oscar Frederik Kliseleri, Ullevi Stadyumu, Gothia Kuleleri göreceklerimiz arasında. Götaplatsen’da duracak ve göz kamaştırıcı Poseidon Heykeli’nin önünde Göteborg hatırası resimlerimizi çekeceğiz. Göteborg'un Champs-Elysées'i sayılan Kungsportvaynen Caddesi’nde yürüyüşe geçiyoruz. Bir İsveçli’ye en fazla cafenin düştüğü bu güzel şehrin bu caddesinde vereceğimiz serbest vaktin ardından otelimizin bulunduğu Jönköping doğru hareket ediyoruz. Jönköping'e varışımızın ardından muhteşem göl manzaralı otelimize transfer. Otel check-in işlemlerinin ardından odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4. Gün: JÖNKÖPING – OSLO

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Oslo’ya doğru yola çıkıyoruz. Doğal güzelliklerin arasında yaklaşık 4 saat sürecek bu güzel yolculuğumuzun ardından Oslo’ya varıyoruz. Oslo’ya varışımızı takiben “Oslo Şehir Turu” ‘nu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı,  Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Skitramp Rampast Vigeland Park, Opera Binası ve Akershus Kalesi  ve Frogner Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

5. Gün: OSLO

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin EKSTRA olarak düzenleneceği “Flam Fyord ve Nostaljik Tren Turu (155 EUR) ” na katılabilirler. Tam gün sürecek bu turumuzda ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük Fyordunu görüyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. İki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük fyord köyleri sizleri manzarasıyla büyüleyecek.  Bu muhteşem gezinin ardından dileyen misafirlerimiz dünyanın en güzel tren yolculuklarından birisi kabul edilen Flamsbana tren yolculuguna katılabilir. Ardından olağanüstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız otobüs yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalma ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek Oslo’ya dönüyoruz. Dönüş yolu üzerinde Aurland vadisi üzerinden, panoramik noktada durup fotoğraf molası veriyoruz. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde  

6. Gün: OSLO - KARLSTAD - STOCKHOLM

Sabah kahvaltısı sonrası Stokholm’e hareket. Yol üzerinde Karlstad’da mola veriyoruz. Stokholm’e varışımızı takiben “Stockholm Panoramik Şehir Turu” için hareket. Turumuzda; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunstredgarden görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde

7. Gün: STOCKHOLM (SILJA LINE CRUISE)

Sabah alacağımız kahvaltının ardındna otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen özel aracımız ile 17. yy’da ilk seferinde batan muhteşem savaş gemisi Vasa’yı barındıran “Vasa Müzesi” ‘ni gezeceğiz. Serbest zamanımızı göz kamaştıran vitrinlerle dolu bulvarları gezerek, alışveriş yaparak veya Kral Bahçeleri’ndeki kafelerde İsveçlilerle birlikte havanın tadını çıkartabilirsiniz. Tur sonrası gemimizin bulunduğu limana transfer. Gemi check-in ve paspaort işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Geceleme gemide

8. Gün: HELSINKI (SILJA LINE CRUISE)

Gemimiz sabah saat 09:00'da Helsinki limanına yanaşacak. Sabah kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde “Helsinki Şehir Turu”  ‘na başlayacağız. Bu turumuzda eski ile yeninin doğu ile batının karışımı olan şehir merkezine giderek bu özel şehri görme imkânı bulacaksınız. Senato Meydanı, Şehir Meclisi, Başkanlık Sarayı, Olimpiyat Stadyumu, Opera Binası, Parlamento Binası, Sibelius Parkı ve en meşhur alışveriş caddesi olan Esplanades göreceğiniz yerler arasında. Turumuzun ardından gemimize dönüş. Geceleme gemimizde.

9. Gün: STOCKHOLM ( SILJA LINE CRUISE) – İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çıkış işlemleri sonrası Stockholm havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Pegasus Havayollarının PC1282 nolu seferi ile saat 16.35'de İstanbul Sabiha Gökçen’e hareket. Yerel saat ile akşam 21.05'de İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Kopenhag // Stockholm - İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 4*TALLINK SILJA LINE gemisinde seçeceğiniz kabin kategorisinde 2 gece 3 gün kabin + kahvaltı bazında konaklama.
 • Havaalanı ve Liman vergileri
 • Havalimanı - Otel – Liman - Havalimanı arası transferler
 • Kopenhag’da 2 gece oda+kahvaltı otel(*4) konaklaması
 • Göteborg/Jönköping ’de 1 gece oda+kahvaltı otel(*4) konaklaması
 • Oslo’da 2 gece oda+kahvaltı otel(*4) konaklaması
 • Stockholm’de 1 gece oda+kahvaltı otel(*4) konaklaması
 • Kopenhag Şehir Turu
 • Danimarka Şatoları ve Riviera Turu
 • Göteborg  Şehir Turu
 • Karlstad Turu
 • Oslo Şehir Turu
 • Stockholm Panoramik Şehir Turu
 • Stockholm Vasa Müzesi Turu
 • Helsinki Şehir Turu
 • Kişi sayısı gözetmeksizin Türkçe Tur Liderliği hizmeti.
 • Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.
 • Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gemide ve otelde alınacak öğle ve akşam yemeği ve ayrıca bütün alkollü ve alkolsüz içecekler,
 • Rehber tarafından düzenlenen ekstra turlar. 
 • Gemi personel servis ücreti (Kişibaşı toplam 20 € olup rezervasyon esnasında alınmaktadır)
 • Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, şehir vergisi, vs)
 • Çok Girişli Schengen vizesi(Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.)
 • Yurtdışı çıkış fonu 150 TL
 • Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(30€)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Silja Line BALTIC QUEEN ile İSKANDİNAV RÜYASI Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Önemli Bilgiler

  ***ÖNEMLİ NOT***

  Kayıt esnasında pasaport detaylarının alınması zorunludur. (pass no, doğum yeri, pass veriliş tarihi, geçerlilik tarihi, pass veriliş yeri. Aksi taktirde gemi maalesef konfirme vermemektedir)

   

  İPTAL İADE ŞARTLARI 
  * TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
  Promosyon tur olduğundan kayıt yapıldığı andan itibaren iptal talebinde bedelin tamamı ceza olarak uygulanır. İadesi yoktur.
   

   


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  BALTIC QUEEN Hakkında

  Gemi Görselleri

  Kabinler

  Yeme ve İçme

  Sosyal Aktiviteler

  Eğlenceler

  Limanlar

  Bu tur için uğranılacak limanlar seçilmemiş.