SÜPER PROMO İZMİR`DEN ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TURU NOEL PAZARLARI ROTASI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SÜPER PROMO İZMİR’DEN ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TURU NOEL PAZARLARI ROTASI

Stuttgart-Strazburg-Obernai-Ottrott-Natzwiller-Mulhouse-Ribeauville Riquewihr-Kaysersberg Vignoble-Colmar-Zürih

İzmir’den Sunexpress İle Direk Uçuş İmkanı

05 Aralık-08 Aralık 2023 / 07 Aralık-10 Aralık 2023 (4 Gün 3 Gece)

Tur Programı

1. Gün: İzmir - Stuttgart - Strazburg

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası SunExpress kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, SunExpress tarifeli seferi ile Stuttgart’a hareket. Varışımızın ardından Almanya-Fransa sınır şehirlerinden Baden panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek için hareket ediyoruz. Yürüyüş turumuzun ardından Fransa’nın Strazburg şehrine geçiyoruz. Avrupa Birliği’nin Brüksel’den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti. Strazburg’un tarihi şehir merkezi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: XQ972 (Sun Express) - Kalkış: İzmir - Tarih: 05 Aralık 2023 - Saat: 12:10 - Varış: Stuttgart - Tarih: 05 Aralık 2023 - Saat: 13:15

2. Gün: Strazburg - Obernai - Ottrott - Natzwiller - Mulhouse - Strazburg

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Obernai & Ottrott & Natzwiller & Mulhouse (75 EUR) turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Obernai oluyor. Tur ve fotoğraf molamızın ardından Ottrott’a geçiyoruz. Harabeleriyle Ortaçağ’ın izlerini taşıyan Ottrott molamızın ardından bu kez rotamız Natzwiller oluyor. II. Dünya Savaşı’nın acı hatıralarının yaşandığı Natzwiller kasabasındaki molamızın ardından nihayet bölgenin en dikkat çekici şehirlerinden Mulhouse’ye doğru yola koyuluyoruz. Alsace bölgesinin en büyük ikinci şehri olan Almanya ve İsviçre sınırı yakınındaki şehirde gerçekleştireceğimiz gezimizde; XIX. yy. ortalarında oluşturulan ve birçok sanayi kentinde işçi mahallelerine ilham veren İşçi Mahallesi, Nouveau Quartier'de yer alan ve yine XIX. yy.’da yapılmış Place de la Bourse ve Société Industrielle de Mulhouse binası, Jean-Baptiste Schacre tarafından 1859–1869 yılları arasında yaptırılan Saint-Steffen Kalvinist Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından dinlenme ve konaklama için Strazburg’a geri dönüyoruz.

3. Gün: Strazburg - Ribeauville Riquewihr - Kaysersberg Vignoble - Colmar - Zürih

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ribeauville & Riquewihr & Kaysersberg Vignoble Gezisi’ni gerçekleştirmek üzere hareket ediyoruz. Şirin Fransız kasabalarından özellikle, Alsace bölgesinin üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkânları, araba girmeyen parke döşeli yolları, 2. Dünya savaşından bir şekilde yara almadan kurtulmuş binaları ve şirin kafeleri ile ünlü; içinde şehrin hikayesini belgeleri ile günümüze taşıyan Dolder Müzesi’nin de yer aldığı kulesi ile Grimm masallarını aratmayan Riquewihr. Alsace bölgesinin en fazla ziyaret edilen köyü olan Riquewhir, yaklaşık 1100 kişilik nüfusu ve etrafını saran üzüm bağları ile bölgenin incisi konumunda. Her sene Eylül ayı ortalarından itibaren başlayan Bağbozumu festivallerinin cazibesini arttırdığı Riquewhir, tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçekler ile süslenmiş evleri, şehrin giriş kapısından yukarı doğru hafif meyilli giden bir Arnavut kaldırımlı ana caddenin ‘’Grand Rue’’ etrafını süslüyor. Ardından masal diyarı Colmar kentine geçecek, Eski Gümrük Binası, Pfister Evi ve Ren Nehri etrafındaki rengârenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren Nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma imkânı bulacaksınız. Dinlenme ve konaklama için Zürih’teki otelimize transferimiz ile turumuzu tamamlıyoruz. Konaklama Zürih’te.

4. Gün: Zürih - İzmir

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor ve Zürih şehir turumuz için otelden check-out yapıp ayrılıyoruz. Şehir turunun ardından Zürih havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Havalimanına varışımız sonrası bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra SunExpress Havayolları tarifeli seferi ile İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

Uçuş No: XQ961 (Sun Express) - Kalkış: Zürih - Tarih: 08 Aralık 2023 - Saat: 14:00 - Varış: Istanbul - Tarih: 08 Aralık 2023 - Saat: 18:50

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • SunExpress ile İzmir (ADB) - Stuttgart (STR) / Zürih (ZRH) - İzmir (ADB) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 4 yıldızlı otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 • 3 yıldızlı otelde 1 gece oda-kahvaltı konaklama
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Dahil olarak belirtilen tüm geziler
 • Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 • Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası
 • Obernai & Ottrott & Natzwiller & Mulhouse Gezisi (75 EUR)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Opsiyonel geziler/etkinlikler
 • Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  SÜPER PROMO İZMİR`DEN ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE TURU NOEL PAZARLARI ROTASI Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Genel Bilgiler

  KATILIM ŞARTI

  Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

  VİZE

  Umumi Pasaport  -  Vize gerekli                        

  Yeşil Pasaport -  Vize gerekli değil

  Hizmet Pasaportu -  Vize gerekli değil 

  Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

  SAĞLIK

  Almanya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

  UÇUŞ SÜRELERİ

  İzmir - Stuttgart  3 sa 5 dk

  Zürih - İzmir  2 sa 55 dk

  OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

  Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

  KONAKLAMA

  Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir. 

  3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

  Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir. 

  Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

  SAAT DİLİMİ

  Almanya, Luxemburg, Fransa, Belçika ve Hollanda Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

  Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

  KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

  Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

  YEMEK KÜLTÜRÜ

  Alman yemek kültürü denildiğinde ilk akla pastalar, patatesler ve tabii ki bira gelmektedir. Et ve sebze çeşitliliği çok olan bu kültürde bira ve şarap çeşitliliği de oldukça fazladır.

  Kökleri ortaçağa dayanan Fransız Mutfağı zengin bir kültüre sahiptir. Ünlü yerel içecekleri ve çeşit çeşit peynirleri ile ünü dünyaya yayılan Fransız mutfağı, farklı soslarla pişirilen et yemekleri ve meşhur tatlı çeşitleri olan crème brûlée, macaron ve sufle gibi lezzetlerle tanınıyor.

  Belçika mutfağı Almanya, Fransa mutfaklarını gelenekleri ile birleştirmiştir.

  Hollanda mutfağı çok zengin bir mutfak olmamakla birlikte peynirleri denemeye değerdir. Bunun dışındaki lezzetler genelde fastfood tarzıdır.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

  Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

  Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

  Ulaşım Detayları

   

  Uçuş No: XQ972 (Sun Express) - Kalkış: İzmir - Tarih: 05 Aralık 2023 - Saat: 12:10 - Varış: Stuttgart - Tarih: 05 Aralık 2023 - Saat: 13:15

  Uçuş No: XQ961 (Sun Express) - Kalkış: Zürih - Tarih: 08 Aralık 2023 - Saat: 14:00 - Varış: Istanbul - Tarih: 08 Aralık 2023 - Saat: 18:50

  Bu turun operasyonu Bin Rota’ya aittir.Daniel tours satış acentasıdır.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri