Uçakla Butik Kapadokya Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLA KAPADOKYA TURU

DOUBLETREE BY HILTON AVANOS CAPPADOCCIA

Y.P KONAKLAMA

4 GÜN - 3 GECE

(Perşembe Gidiş - Pazar Dönüş)

25 NİSAN - 28 NİSAN 2019

KAPSAMLI PROGRAM

Kapadokya’da Görmeyeceğiniz Yer Kalmayacak…

PEGASUS Havayolları ile İZMİR - KAYSERİ Gidiş / KAYSERİ - İZMİR

KAYSERİ - IHLARA VADİSİ - ZELVE AÇIK HAVA MÜZESİ - BELİSIRMA KÖYÜ

NARLIGÖL KRATER GÖLÜ - SİNASOS KÖYÜ AYRICALIKLARI İLE…

Tur Programı

1. Gün: Kayseri - Kayseri Kalesi - Saat Kulesi - Hunat Hatun Külliyesi - Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi - Kayseri Pastırmacılar Çarşısı - Paşabağları - Peri Bacaları - Uçhisar - Onx Atölyeleri - Avanos

Sabah 07.30 ‘da Adnan Menderes Havalimanın’da buluşarak , 09.10 ’da kalkacak, Pegasus Havayollarına ait, İZMİR-KAYSERİ  uçağımızın işlemlerini yapıyoruz. 10.35 ‘de KAYSERİ Havalimanına ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza, eşyalarımızı yerleştirerek KAYSERİ şehir merkezine doğru hareket ediyoruz.  Önce, KAYSERİ KALESİ, SAAT KULESİ’ni  görerek, Anadolu Selçuklunun yaptığı ilk Külliyesi ve en büyüklerinden biri olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Daha sonra,  GEVHER NESİBE TIP TARİHİ MÜZESİ’ni görmeye gidiyoruz. Çifte Medrese (bugünkü adıyla Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi) Anadolu'daki ilk tıp merkezi olarak bilinmektedir. Bu önemli bir bilim ve sanat merkezini ziyaret ettikten sonra, (Extra) öğle yemeği için  KAYSERİ’nin meşhur mantısından (1 kaşıkta 40 mantı tanesi) tadarak,  Kayseri’nin ünlü çarşısı  PASTIRMACILAR ÇARŞISI’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. “Güzel atlar diyarı’’ KAPADOKYA'ya merhaba deyip, buradaki gezimize başlıyoruz. İnsanların, ancak perilerin yapabileceklerine inandıkları, volkanik yapılı kayaçları sel suları ve rüzgarın aşındırması sonucu oluşan PERİ BACALARI’nı  gözlemliyoruz. PAŞABAĞLARI olarak bilinen , bölgenin en büyük ve çok başlı peri bacalarının bir arada olduğu bu bölgede, isteyen konuklarımız  Peri Bacalarının içine girerek,  keyifli yürüyüşlerle güzel anlar yaşayacaklar. Turumuza devam ediyor ve NEVŞEHİR’in  UÇHİSAR  ilçesine geliyoruz. Kapadokya bölgesini kuşbakışı olarak görebileceğimiz bölgenin en büyük Peri Bacası,  aynı zamanda bölgeyi panoramik olarak en iyi şekilde görebileceğimiz en yüksek nokta olan UÇHİSAR KALESİ'ne çıkıyoruz. Buradaki manzara sizi büyüleyecek! NEVŞEHİR , ÜRGÜP , AVANOS, CAVUŞİN , GÖREME kuşbakışı olarak gözlemleyebilirsiniz.  Hatta o gün açık bir hava var ise, İç Anadolu bölgesinin en yüksek dağı (3916 m ) ERCİYES DAĞI ile, en yüksek ikinci dağı (3268 m) HASAN DAĞI'nı bir noktadan aynı anda görebileceksiniz. Bölgenin en yüksek yöresi olan  bu bölgenin geçim kaynaklarından birisi olan aynı zamanda Kapadokya ile özdeşleşmiş kabak çekirdeği ve kayısı gibi yöresel ürünlerden alışverişimizi yapıp,’ O ağacın altı ‘ dinlenme yerinde kahvemizi yudumlayıp , GÖREME'nin büyük peri bacalarını kuşbakışı olarak görüyor ve fotoğraflıyoruz. Sırasıyla yol boyunca AŞIKLAR VADİSİ VE PAŞABAĞI TAŞLAŞMIŞ askerler vadisini görüp ,yönümüzü  ONX ATÖLYELERİ’ne çeviriyoruz. Burada KAPADOKYA bölgesinden çıkarılan değerli bir taş olan onx taşını,  işin üstadı ustaların elinde nasıl şekillendiğine şahit olacaksınız. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen taşlarında işlendiği ve değerli takılar haline getirilen bu atölyelerde, gezimiz sonunda dileyen  konuklarımız alışveriş yapabilecek. Akşam üstü otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeğinden sonra dileyen konuklarımızla yürüyerek KIZILIRMAK kenarına gidiyor ve burada nehir manzarası eşliğinde akşam kahvelerimizi içiyoruz.  Konaklama ve Akşam Yemeği DoubleTree by Hilton Avanos Cappadoccia.


2. Gün: Ihlara Vadisi - Ağaçaltı Kilisesi - Belisırma Köyü - Melendiz Çayı - Narlıgöl - Uçhisar - Kaymaklı Yer Altı Şehri - Manzara Vadisi - Üç Güzeller - Sinasos - Çömlek Atölyeleri

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, dünyanın en büyük  kanyonlarından biri olan, Kapadokya Turu’nda mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında bulunan, IHLARA VADİSİ’ne hareket ediyoruz. 105 kiliseyle ve içinden akan Melendiz Çayıyla doğa ve tarihi iç içe bulabileceğiniz ve hala içinde yaşayanların olması itibariyle insana ayrı bir heyecan veren IHLARA VADİSİ'ne ulaşıyoruz. Önce, AĞAÇALTI KİLİSESİ’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz.  Sonrasında, kanyonun içerisinde yürüyüşler yaparak, Rum ve Türklerin tarihte birlikte yaşadığı BELİSIRMA köyündeki MELENDİZ ÇAYI kenarında, buz gibi akan suyun esintisi eşliğinde, (Extra) öğle yemeğimizi almaya gidiyoruz. Ağaçların gölgesinde, kuş sesleri ve vadinin dinlendirici doğası içerisinde bu yemeğimizde doğaya hayran kalacaksınız. Gezimizin ardından otobüsümüze binip   NARLIGÖL KRATER GÖLÜ’ne gidiyoruz.. Sanki bir çölde vaha görmüş gibi hissedeceğiniz, yaklaşık 70 metre derinliğe sahip volkanik patlamalar sonucu oluşmuş bu krater gölünde fotoğraf molası veriyoruz. Ardından  yaklaşık beş bin yıldır burada yaşayanların sığınak olarak kullandığı, 5000 kişiyi barındırabilecek kadar büyük olan dünya harikalarından bir tanesi  KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ’ni , rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Yeraltı şehrinde; Kilise, Erzak Depoları, Ahır, Mutfak, Şaraphaneler, Sürgü Kapılar, Havalandırma Bacaları  görülecek yerler arasında… Yeraltı şehir turunu tamamlayıp, Rotamızı ÜRGÜP'e bağlı eski bir Rum yerleşimi olan ve eski adıyla SİNASOS, şimdiki adıyla MUSTAFAPAŞA köyüne çeviriyoruz. Hala Rumlardan kalma izleri taşıyan bu  şirin köyü tanıyarak çay kahve molası ardından  , Kapadokya'nın simgesi ÜÇ GÜZELLER'de (Üç güzel peri bacası) fotoğraf molası veriyoruz. Ardından  4000 bin yıldır bölgede babadan oğula, dededen toruna Kızılırmak’ın toprağından yapılan Çömlekçilik sanatını görmeye  ÇÖMLEK Atölyelerine gidiyoruz. Böylece bir tezgahın başına oturup, ustanın yardımı ile kendi ellerinizle çömleğinizi yapma imkanınız olacaktır. Turumuzun ardından otelimize geliyor, akşam yemeğimizin ardından, İsteyen konuklarımızla (ekstra) Kapadokya’ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekanlarında, müzikli unutamayacağınız  bir TÜRK GECESİ’ne katılıyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği DoubleTree by Hilton Avanos Cappadoccia.


3. Gün: Balon Turu - Hacı Bektaş - Semah Gösterisi - Avanos - Zelve Açık Hava Müzesi - Dervent Vadisi (Hayal Vadisi) - Halı Atölyeleri

Sabah isteyenlerle BALON TURU’na (extra hava koşulları müsait olursa) katılıyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra,  HACI BEKTAŞ'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Türk ve İslam mutasavvıfı ünlü düşünür HACI BEKTAŞ-I VELİ’nin Türbesini, Külliyesini ziyaret ediyoruz. Burada Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, Yemekhane , Meydan Evi , Mihman Evi, Balım Sultan Türbelerini geziyoruz. Saat 11’de başlanan ve  Müzeden alacağımız özel izin nezdinde yetkililerin  müsaitliğine göre gerçekleşebilen ,  SEMAH gösterisini izliyoruz (Gösteri kesin değildir).  Ardından, AVANOS'a geliyoruz ve kaya içerisine oyulmuş (Extra) otantik bir restaurantta KANUN veya UD eşliğinde yöreye has ÇÖMLEK KEBABI’ndan yiyoruz. Yemek sonrası, Paşabağı istikametinde yol alarak, bu kez farkındalığımızı yine ortaya koyup ZELVE AÇIK HAVA MÜZESİ’ni (üç vadiden oluşan 1960'lara kadar içinde yaşayanların bulunduğu bölgedeki en yoğun peri bacalarının bir arada olduğu bir müze) geziyoruz. Daha sonra, DERVENT (DEVELİ ) VADİSİ veya HAYAL VADİSİ ismi de yakıştırılan bu bölgede, neyi hayal ederseniz onu karşınızda görebileceğiniz etkileyici vadiyi fotoğraflıyoruz. Ardından, 1700'lü yıllardan beri bölgenin asıl geçim kaynaklarından birisi olan aynı zamanda hala üretimi devam eden,  bazılarını kadınların yıllarını vererek bitirebildiği HALI YAPIM ATÖLYELERİ’ni ziyaret ediyoruz. Burada kadınların nasıl sabırla bu sanatı yaptığına şahit olacaksınız. Dileyen konuklarımız el dokuması Kapadokya halı ve kilimlerinden alabilirler. Güzel bir Kapadokya günü sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. DoubleTree by Hilton Avanos Cappadoccia.


4. Gün: Göreme Açık Hava Müzesi - Ürgüp - Asmalı Konak - Turhasan Şarap Fabrikası - Güvercinlik Vadisi - İzmir

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Bu günümüze GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ'nden başlıyoruz. Burası Hristiyanlardan kalma Manastır, Kilise, Şapel yapılarının bir arada bulunduğu bir müze… Rahipler ve Rahibeler Manastırı, Aziz Basil kilisesi , Azize Barbara şapeli , Yılanlı kilise, Çarıklı kilise, Yemekhaneler, Kiler yapıları görülecek yerler arasında. Sonrasında, bölgenin tanıtımına önemli katkısı olan aynı zamanda ÜRGÜP'ün büyük konaklarına örnek alarak görebileceğimiz ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz. Devamında, bölgede yaklaşık 4000 yıldır üretiminin yapıldığı, meşhur şaraplarının satışının yapıldığı TURHASAN ŞARAP FABRİKASI’na uğruyoruz. Dileyen konuklarımız alış veriş yapabilecekler. Gezimize devam ediyor ve bu kez Kapadokya'nın güvercinlerini görmeye GÜVERCİNLİK VADİSİ'ne gidiyoruz. Vadiyi ve kuşlarını panoramik olarak fotoğrafladıktan sonra, Kızılırmak kenarında öğle yemeğimizi almak üzere restaurantımıza gidiyoruz.  Yemeğimizin ardından Kayseri’ye hareket ediyoruz.

Havaalanında check in işlemleri ardından  Saat 17.05 Pegasus Havayolları uçağı ile İZMİR’e hareket ediyoruz. İzmir varış saatimiz 18.30 .

Bir başka DANIEL TOURS seyahatinde buluşma dileğiyle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Hava Yolları Uçak Biletleri;

   Sabah Gidiş / İzmir - Kayseri / 09:10 - 10:35

   Öğleden Sonra Dönüş / Kayseri - İzmir / 17:05 - 18:30

* Çevre Gezileri

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* DoubleTree by Hilton Avanos Cappadoccia Otelde Y.P. Konaklama 3 Gece

   (Sabah + Akşam Yemekleri)

* Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri

Öğle Yemekleri

Otelde alınan tüm extralar

Molalarda alınan Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

Balon Turu

Hacı Bektaş’ta Semah gösterisi

Geleneksel Türk Gecesi Eğlencesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Uçakla Butik Kapadokya Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  * Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

  * Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  * Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile DANIELTOURS değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  * Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. Danieltours , uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.

  * Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

  * Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.

  * Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit ediniz.

  * Turumuzun gerçekleşmesi için en az 15 kişi olması gerekmektedir. Bu çoğunluğa ulaşılmadığı takdirde, Danieltours turu iptal etme hakkına sahiptir. Aynı zamanda, Danieltours katılımcılara para iadesini hemen yapmak zorundadır.

  * Tur programı, Danieltours Kayıt formu maddeleri bir bütündür.

  * Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, TC Kimlik No ibrazı şarttır.

  Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi yapılmaktadır. (16-18-27,31,46 kişilik) Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

  Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’dir. Otel konaklaması 3 GECE’dir.

  En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. 

  * Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soyisminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden, Danieltours sorumlu değildir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri