Uçakla Orta Avrupa Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

UÇAKLA DİLLERE DESTAN VİP

 ORTA AVRUPA TURU

 

ORTA AVRUPA’DA 5 ÜLKE BİR ARADA

 

8 GÜN - 7 GECE

 

 

DRESDEN - TEREZİN - KARLOVY VARY - BRATİSLAVA - ESTERGON

VİSEGRAD - SZENTENDRE - MAYERLİNG - SEEGROTE - BADEN

 

(1 GECE BERLİN - ALMANYA)     (3 GECE PRAG - ÇEK CUMHURİYETİ) 

(BRATİSLAVA - SLOVAKYA)    (2 GECE BUDAPEŞTE - MACARİSTAN) 

(1 GECE VİYANA - AVUSTURYA)

 

 *KÜLTÜR TURLARINA EKSTRA ÜCRET ÖDEMEDEN , ERKEN REZERVASYON FIRSATI* 

 

SUN EXPRESS HAVAYOLLARI DİREKT UÇUŞ KONFORU İLE İZMİR’DEN İZMİR’E,

BERLİN Gidiş - VİYANA Dönüş farkıyla

 

BÖLGENİN POPÜLER 4* ZİNCİR OTELLERİNDE KONAKLAMA TEREZİN KAMPI GEZİSİ 

KAPLICALAR VE TABİAT ŞEHRİ BADEN’İ GEZME AYRICALIĞIYLA…

AVRUPA’NIN “EN BÜYÜK YER ALTI GÖLÜ” SEEGROTE’DE TEKNE TURU İMKANIYLA…

 

1.TUR:  7 - 14 AĞUSTOS 2019 (BAYRAM)      2.TUR:  18 - 25 EYLÜL 2019

 

Tur Programı

1. Gün: İzmir - Berlin

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde, Sun Express Havayolları kontuarı önünde saat 10:00’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerini takiben, saat 11:40’da Sun Express Havayolları’nın XQ 946 sayılı tarifeli direkt uçuşuyla yerel saat ile 13:50 de BERLİN-Tegel TXL Havalimanı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi takiben, otobüsümüz ile buluşuyor ve BERLİN Şehir Turumuza başlıyoruz. Turumuz sırasında, uygun noktalarda verilecek kısa serbest zamanlar ile soğuk savaş döneminin simgelerinden olan Utanç Duvarı’nı, aynı dönemin bölünmüş Berlin’inin önemli geçiş - kontrol noktalarından Check Point Charlie’yi kentin simgelerinden olan Müzeler Adası’nı, Berlin Katedrali’ni (DOM), Gendarmenmarkt Meydanı’nı, Unter den Linden Caddesi’ni, Brandenburg Kapısı’nı, Parlamento Binası’nı, Alexanderplatz Meydanı’nı görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme BERLİN’deki otelimizde. 


2. Gün: Berlin - Dresden - Terezin - Prag

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından BERLİN’den ayrılıyoruz. Bugünkü ilk durağımız ALMANYA’nın en güzel şehri olarak bilinen ve kıyısına kurulduğu Elbe’nin Floransa’sı olarak tanımlanan DRESDEN olacak. Ayakta kalmış ya da     II. Dünya Savaşı’nın yıkımından sonra ayağa kaldırılmış birçok barok yapısıyla ünlü şehrin merkezinde keyifli bir yürüyüş turu yapıyoruz. Turumuz sırasında Protestanlığın ortaya çıkış yeri olarak kabul edilen Brühlsche Terası, Elbe Nehri, Albertinum, Güzel Sanatlar Akademisi, Hof Kilisesi, Semper Operası, Zwinger Sarayı, Eski Şehir Meydanı, Frauenkirche Kilisesi, Martin Luther Heykeli görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben Dresden’den ve Almanya’dan ayrılıyor, ÇEK CUMHURİYETİ’ne geçerek, TEREZİN şehrine ulaşıyoruz. II. Dünya Savaşı izlerini taşıyan en özgün kamplar arasında yer alan Terezin Kampı’nda kadın ve erkeklerin ayrı ayrı kaldıkları koğuşları, SS asker kışlalarını, Nazi Almanya’sının inşa ettiği bölümleri, hafızalardan çıkmayacak belgeleriyle Terezin Müzesi’ni ilgili anlatımlar eşliğinde geziyoruz. Oscar ödüllü “Hayat Güzeldir” ve “Piyanist” filmlerine ev sahipliği yapan Terezin Kampı ziyaretimizin ardından ÇEK CUMHURİYETİ’nin başkenti PRAG’a ulaşıyoruz. "Altın Şehir", "100 Kuleli Şehir”, "Masal Şehri" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle de anılan ÇEK başkenti ile tanışmamızı ve akşam yemeği için verilecek serbest zamanı takiben otelimize yerleşiyoruz. Geceleme PRAG’daki otelimizde.


3. Gün: Prag

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. İlk yerleşimin M.Ö. II. yüzyılda başladığı, bugünkü sakinleri olan Slavların VI. yüzyıldan itibaren yerleştiği ve Orta Çağ’da gelişmesinin doruğuna ulaşan kentte çoğu tarihi yapı bugüne kadar bozulmadan gelebilmiştir. Panoramik turumuz sırasında Hradčany Kale Bölgesi, Yeni Şehir (NovoMesto) bölgesi, Ulusal Müze, Wenceslas Meydanı, Başbakanlık Konutu, Vltava Nehri Kıyıları görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından Prag Kalesi’ne ulaşıyor ve otobüsümüzden inerek adım adım yapacağımız Prag Şaheserleri turumuza başlıyoruz. Eski Krallık Sarayı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Başpiskoposluğunun merkezi ve şehrin katedrali olan, 1344 yılında yapımına başlanan ve inşası altı yüz yıl süren, pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan St. Vitus Kilisesi’ni görerek devam ediyoruz. Simyacılar Sokağı, St. George Kilisesi, Malá Strana (Küçük Mahalle) bölgesi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 30 Aziz Heykeli’nin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir bölgesinde Kral Alışveriş Caddesi, Johannes Kepler’in Evi, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Yürüyüş turumuzu takiben alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin en gözde ürünlerinden olan göz alıcı Granat ve Bohemya Kristalleri özellikle ilginizi çekecektir. Serbest zamanın ardından TYN Kilisesi, Jan Hus Heykeli, sosyalizmin 1948’de ilan edildiği Kinsky Sarayı, St. Nicolas Kilisesi’ni görerek turumuzun ikinci bölümüne başlıyoruz. Franz Kafka’nın doğduğu evi görerek, Vltava Nehrine doğru ilerliyor, Yahudi nüfusuyla bilinen Josefov Mahallesi, bugün Çek Hükümeti tarafından kullanılan  Straka Akademisi, Stefaniküv, Manes ve Cechuv Köprüleri görülerek turumuzu tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek açık büfe yemekli, limitli içkili, canlı müzikli Vltava Nehri Tekne Turu için limana iniyoruz.

Not: Bugünkü programımız Tekne Turunu da içerecek şekilde kesintisiz devam edecektir.

 

Vltava Nehri Tekne Turu (50 €): Bu turumuzda PRAG’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde yapacağımız açık büfe yemekli, canlı müzikli, PRAG’ın romantik gece aydınlatmalarıyla sunduğu muhteşem görüntüleri izliyor ve Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanallardan geçerken teknemizin havuzlar içerisinde yükseltme ve alçaltmalarını deneyimliyoruz.

Alman, Macar, Polonya mutfağının yoğun etkisi altındaki ÇEK mutfağı et ağırlıklı yemeklerden oluşmaktadır. Düzenlediğimiz yemekli programlarda Türk damak tadına uygun yemekler seçilmektedir. Bira ise Çek Cumhuriyeti’nde favori içkiyi oluşturur. Ünlü Çek biralarını tatmadan Prag’dan ayrılmak büyük bir eksiklik olacaktır. Dünyaca ünlü Budweiser biralarının da ana vatanı Çek Cumhuriyeti’dir. Özellikle tarihi Charles Köprüsü’nün altında iken dilek tutmayı unutmayınız! Turumuzu takiben otelimize dönüyoruz.


4. Gün: Prag - Karlovy Vary - Prag

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından KARLOVY VARY Turuna çıkıyoruz. 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan KARLOVY VARY’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş muhteşem konakları, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın, Mozart’ın, Goethe’nin, Beethoven’in, Puşkin`in evlerini görüyor ve 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret ediyoruz. Kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip oluyoruz. Kenti adım adım tanıyacağımız turumuzda gezinti için serbest zaman veriyoruz. Karlovy Vary’den akşamüstü saatlerinde PRAG’a dönüyor ve unutulmaz bir Ortaçağ Gecesi yaşamak için dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Geceleme Prag’daki otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı muhteşem Ortaçağ Gecesi’ne katılıyoruz.

 

Ortaçağ Gecesi Turu (65 €): Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı muhteşem Ortaçağ Gecesi Turu için Avrupa’nın ve Prag’ın 600 yıllık en tarihi restoranına gidiyoruz. Hem yemeğimizin hem de zengin görsel şovların tadını çıkaracağımız bu sürprizli gecede Dansçı Esir Kızlar masanızda size eşlik edebilir, Ateş Dansçıları, Dilenciler, Korsanlar yanınızdan geçebilir ve sizler de bu masalsı ortaçağ atmosferinde kaybolabilirsiniz. Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Turumuzu takiben otelimize dönüyoruz.


5. Gün: Prag - Budapeşte

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra PRAG’dan ayrılıyor, BUDAPEŞTE yönünde hareket ediyoruz. ÇEK Cumhuriyeti’nden ayrılıyor, SLOVAKYA topraklarında seksen kilometrelik bir mesafe kat ederek Bratislava üzerinden MACARİSTAN’a giriyoruz. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan, dolayısıyla Osmanlı izlerini sıkça görebileceğimiz ve 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile ortaya çıkan ve ülkenin Başkenti olan BUDAPEŞTE’ye ulaşıyoruz. Önce kentin 235 metre yükseklikli ve tarihi bir tepesi olan Gellert Tepesi’ne çıkıyoruz. Şehri ilgili anlatımlar eşliğinde panoramik olarak izleyip, fotoğraflamamızı takiben, panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Kentin ortasından geçen Tuna Nehri üzerindeki Tarihi Köprüleri, Opera Binası’nı, Kraliyet Sarayı’nı, kentin sembol yapısı olan ve mimarlık şaheseri Parlamento Binası’nı, şehri süsleyen tarihi meydan ve bulvarları ve birçok heykeli görerek, Kahramanlar Meydanı’na ulaşıyoruz. Macaristan’ın bininci yılı anısına 1896 yılında yapılmaya başlanan bu tarihi meydanda Milenyum Anıtı ve Macar kahramanlarına ait heykelleri ilgili anlatımlar eşliğinde görmemizi takiben, gece turumuz öncesinde dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Geceleme BUDAPEŞTE’deki otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Macar - Çigan Gecesi Turumuzu gerçekleştiriyoruz.

 

Macar - Çigan Gecesi Turu (50 €): Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek yemekli ve limitsiz içkili Macar-Çigan Gecesi Turu için otelimizden hareket ediyoruz. Gece ışıklandırmasıyla ünlü Budapeşte’nin sunduğu harika manzaralar eşliğinde şehrin, gerek mimarisi, gerekse dekorasyonu ile en otantik restoranlarından birinde meşhur Macar Gipsy Orkestrası’nın müzikleri ve limitsiz içki eşliğinde, Macar mutfağının geleneksel tatlarından oluşan yemeğimizin ve geleneksel kıyafetlerle yapılacak Macar danslarının tadını çıkarıyoruz. Turumuzun “Gala Gecesi” niteliğindeki bu keyifli gece sonrasında, otelimize dönüyoruz.


6. Gün: Budapeşte - Estergon - Vişegrad - Szentendre

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından otelimizden hareket ederek,  Estergon Kalesi, Vişegrad, Szentendre Turuna çıkıyoruz.  Türk tarihi açısından da çok önemli turumuzda ilk durağımız marşlara ve şiirlere konu olmuş Estergon Kalesi’dir. İlk olarak 1543 tarihinde Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından zapt edilen Estergon Kalesi’ni ve sonra üzerine inşa edilen ve MACARİSTAN’ın en büyük Katedrali olan Esztergom Bazilikası’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Tuna boyunda, akıncıların dörtnala at sürdükleri yoldan, Tuna’nın en güzel manzaraları eşliğinde kat edeceğimiz güzergâhta, doğudan ilerleyen orduları durdurmak amacıyla inşa edilmiş olan ve daha sonra buraya yerleşen Slavların verdiği ad ile Vişegrad Kalesi’ni görerek ilerliyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağımız Szentendre Artistler Köyü’ne gidiyor ve köyün tanıtımını takiben alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, Szentendre’den ayrılıyor, Budapeşte şehir merkezinde Buda Kalesi’ne çıkıyor, şehrin mimari harikalarından olan tarihi Matthias Kilisesi’ni ve Balıkçı Burçlarını ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından kentin en ünlü ve yaşayan caddesi olan Vasil Caddesi’nde alışveriş için yine bir serbest zamanımız var. Ardından, isteyen konuklarımızla, çok keyifli geçecek bir Tuna Nehri Tekne Turu için (zamanın elvermesi durumunda) dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Geceleme BUDAPEŞTE’deki otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne Turu’muzu gerçekleştiriyoruz.

 

Tuna Nehri Tekne Turu (35 €): Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne Turu için otelimizden ayrılıyoruz. Budapeşte başarılı gece aydınlatması ile dünyanın önde gelen şehirlerindendir. Avrupa’nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen, muhteşem gece manzaraları eşliğinde, özel tekne ile ilgili anlatımlar ve içki servisiyle gerçekleştirilecek olan Tuna Nehri Tekne Turumuzu yapıyoruz. Bir saat sürecek Tekne Turumuzu takiben otelimize dönüyoruz.


7. Gün: Budapeşte - Bratislava - Viyana

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ve BUDAPEŞTE’den ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk ile Macaristan’dan ayrılıyor, SLOVAKYA’ya geçiyor ve kişi başına düşen 44.000 Euro milli geliriyle Avrupa’nın en zengin şehirlerinden biri olan SLOVAKYA’nın başkenti Bratislava’ya ulaşıyoruz. Tuna kıyısında aracımızdan inerek, eski kent bölgesinde yürüyüş turu yapıyoruz. Bratislava Kalesi, Parlamento, St. Martin Katedrali, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresia’ya ilk konserini verdiği tarihi bina, Grassalkovich Sarayı, Slovak Devlet Tiyatro Binası gibi önemli yapıları görerek, yürüyüş turumuzu tamamlıyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Bratislava’dan Viyana yönünde hareket ediyor ve kısa süre içinde SLOVAKYA’dan ayrılarak, AVUSTURYA’ya giriyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Avrupa’nın en aristokrat şehri ve Habsburg Hanedanlığının 640 yıllık iktidarına sahne olmuş, dev bir imparatorluğun merkezi olan VİYANA’ya ulaşıyoruz. Müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen ve Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Turumuz sırasında Avusturya’nın dünyaya mal olan ressamı Gustav Klimt’in öğrencilik ve hocalık yaptığı Uygulamalı Sanatlar Akademisi, Kursalon Konser Salonu, Atatürk’ün de kaldığı Bristol Hotel, Devlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesi’ne ait muhteşem yapılar ve Hoffburg Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından şehir merkezinde verilecek serbest zamanı takiben otelimize yerleşiyoruz. Geceleme VİYANA’daki otelimizde. Akşam arzu eden konuklarımız, rehberimizden alacakları yönlendirmelerle, dünyaca meşhur ve her yıl milyonlarca turisti Viyana’ya çeken Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birine katılabilirler.


8. Gün: Viyana - İzmir

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Viyana Ormanları & Schönbrunn Sarayı - Hundertwasser Evleri Turları için otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak 17. Yüzyılın sonunda İmparator Leopold tarafından yaptırılan ve 18. yüzyıl boyunca İmparatorluk ikametgâhı olan Schönbrunn Sarayı’nı ve bahçelerini panoramik olarak, ilgili anlatımlar eşliğinde geziyoruz. Bu ziyaretimizi takiben asimetrik mimari unsurlarıyla şehrin ilgi çeken çağdaş sanatsal değerleri arasında yer alan Hundertwasser Sanat Evleri’ni geziyor ve Viyana’nın mağazaları ile ünlü caddesi Mariahilferstrasse’de alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından Viyana’nın 21 km güneyinde başlayan Viyana Ormanlarına gidiyor ve içlerinde milyon € değerindeki villa ve malikânelerin bulunduğu, birbirinden şık köy ve kasabalardan geçiyor ve 1200 yıllarına tarihlenen Lichtenstein Şatosu’nu panoramik olarak ziyaret ediyoruz. Turumuzun en ilgi çekici bölümlerinden biri olarak, Nazi Almanya’sının 2. Dünya Savaşı’nda ilk jet fabrikası olarak da kullandığı, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölü olan SEEGROTTE’ye gidiyor, arzu eden misafirlerimizle mağara ziyaretini takiben yeraltı gölünde tekne turu yapıyoruz. Bu ziyaretimizin ardından filmlere konu olan, meşhur Mayerling kasabasından geçiyor, göller, ormanlar ve tabiat ülkesi olan AVUSTURYA’nın en karakteristik kentlerinden olan ve Beethoven’in 9. Senfonisi’ni bestelediği, kaplıcalar ve tabiat şehri olan Baden’i ziyaret ediyoruz. Kenti tanıtım turumuzu takiben vereceğimiz serbest zamanın ardından aracımızla Viyana Havalimanı’na gidiyor, Sun Express Havayolları’nın tarifeli seferi ile 21:50’de hareket ediyor ve yerel saat ile 01:10’da İZMİR’e varıyoruz.

 

 

 İSTEĞE BAĞLI ORTA AVRUPA EĞLENCE PAKETİ

 

 1. VLTAVA TEKNE TURU (Açık Büfe Yemekli+Limitli İçecek+Canlı Müzikli) 50 €
 2. ORTAÇAĞ GECESİ (Yemek+Limitsiz İçecek+Show Programlı) 65 €
 3.  ÇİGAN GECESİ (Yemek+Limitsiz İçecek) 50 €
 4.  TUNA TEKNE TURU (Limitli İçecek)  35 €

 

NOT : 

Ekstra belirlenen, Orta Avrupa’nın en çok talep gören 4 adet Eğlence programı için, tamamını Acentemizden kayıt anında almanız durumunda ; Toplam: 200 € yerine 175 € İNDİRİM avantajına sahip olacaksınız.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* SUN EXPRESS Havayolları tarifeli seferi ile Direkt

İZMİR / BERLİN - VİYANA / İZMİR GİDİŞ - DÖNÜŞ Uçak biletleri

* Havalimanı - Otel - Havalimanı Transferleri ve Şehir Turları

* Berlin - Prag - Budapeşte - Viyana arası özel lüks otobüs yolculukları,

* Berlin, Dresten, Karlovry, Bratislava, Estergon, Visegrad, Szentendre, Mayerling, Seegrote, Baden, Terezin Tüm Turlar

* Tüm Şehir Tanıtım Turları

* Berlin - Budapeşte - Viyana - Prag’da 4* otellerde Oda Kahvaltı Konaklama, 

* Berlin’de 4* Hotelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

* Viyana’da 4* Hotelde 1 gece oda kahvaltı konaklamalar

* Budapeşte’de 4* Hotelde 2 gece oda kahvaltı konaklamalar

* Prag’da 4* Hotelde 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,

* Tecrübeli Rehberlik Hizmetleri,

* Mesleki Sorumluluk Sigortası 

* Havalimanı ve Şehir giriş Vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Schengen Vize ve Servis Hizmeti Ücreti (Yeşil Pasaportlu Yolcularımız için Vize Gerekmemektedir)

* Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli (15 TL) (Misafirlerimiz Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır)

* Öğle ve Akşam Yemekleri

* Her türlü kişisel harcamalar, otel ekstraları, bahşişler ve müze ören yerleri girişleri

* Programda isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecek Eğlence Paketi.

* 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz için Ek Sürprim Sigorta Ücreti Olarak 15 €, 80 Yaş Üstüne 20 € Fark Alınır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Uçakla Orta Avrupa Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Bu turun operasyonu ve organizasyonu ACADEMİC TOUR’a aittir. DANİEL TOURS yetkili satış acentesidir.

  2- DANİEL TOURS hava, yol, sınır kapılarındaki yoğunluk ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  3- Yeşil Pasaport ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur. Tur tarihine göre, pasaportunuzun ve Schengen vizenizin geçerlilik tarihini ve tura gerekli giriş-çıkış sayılarını (misafirin sorumluluğundadır) kontrol ediniz.

  4- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

  5- Shengen vizesi alacak yolcularımızın(bebek dahil) vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az  40-30 gün önce acenteye  teslim etmesi gerekmektedir. Ayrıca konsolosluk getirdiğiniz evrakların yanında, tur ücretinin tamamının yattığını gösteren belgeyi de istemektedir. Ödemenin tam yapılması durumunda Acentemiz, ödeme otel araç evraklarını vb. konsolosluğa sunacaktır. 

  6- DANİEL TOURS yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması, vizenin yetişmemesi veya tek girişli alması ile ilgili olarak DANİEL TOURS`un hiç bir sorumluluğu yoktur.

  7- Konsolosluğun vize vermemesi durumunda, ödenen vize, sigorta ve tur ücreti iade edilmez.

  8- Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Tüm uçuşlarda rötar riski her zaman mevcuttur ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcu uçuştan 24 saat önce, uçuş saatlerini acenteden teyit etmekle yükümlüdür. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır. Havayolları’ndan kaynaklanan uçuş saati değişiklikleri, rötar veya gecikmelerden DANİEL TOURS sorumlu tutulamaz.

  9- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine El bagajının bir adedi geçmemesi, 20 cm x 40 cm x 55 cm boyutlarını ve 8 kg ağırlığını aşmaması gerekmektedir. El bagajı hakkının, serbest bagaj hakkına eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. Ekstra valiz veya ağırlıktan ödenecek ekstra bagaj ücretinden DANİEL TOURS ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

  10- Vize olduğu halde ülkenin gümrük memurunun veya polisinin yolcuyu ülkeye kabul etmeme hakkı vardır. Bu durumda acentemizin sorumluluğu bulunmamakta olup, misafir tur ile ilgili haklarını kaybetmiş demektir.

  11- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

  12- Tur programı DANİEL TOURS Seyahat Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

  13- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından DANİEL TOURS sorumlu tutulamaz.

  14- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan DANİEL TOURS sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

  15- Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülke ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  16- Konaklamalarımızı gerçekleştireceğimiz bazı ülkelerde 4* Otel statüsü, ülkemiz 3* statüsüne denk gelebilir. Seyahat edilen ülke standartları göz önünde bulundurulmalıdır.

  17- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

  18- Otellerde gruplara sunulan oda tipi haricindeki taleplerinizi (superior, suit, kral dairesi vb.) acentemizden bağımsız otel resepsiyonundan yapabilirsiniz. DANİEL TOURS bundan doğabilecek ödeme, ihtilaf veya aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

  19- Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir. Kahvaltı salonuna yiyecek getirilmesi oteller tarafından kabul edilmemekte olup, salondan dışarı yemek çıkartılması ekstra ücrete tabidir.

  20- Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile Acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

  21- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne ve babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorundadır.

  22- Kişiler seyahat öncesi yurtdışına çıkış izni, belge vb. durumlarını kontrol etmelidirler.

  23- Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunluluğu bulunmaktadır. Kurallara uyulmaması halinde DANİEL TOURS uygulanacak olan Trafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

  24- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

  25- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

  26- Uçakla Dillere Destan Vip Orta Avrupa turumuz ‘’Özel Ürün’’ kapsamındadır. 

  27- İptal-İade ve değişiklik şartları; DANİEL TOURS Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

  28- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

  29- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılırlar.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri