Uçakla Vizesiz Balkan Turu

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

2019 UÇAKLA VİZESİZ

BÜYÜK BALKAN TURLARI

BALKAN COĞRAFYASINDA VİZESİZ 5 ÜLKE

SIRBİSTAN – BOSNAHERSEK– KARADAĞ – ARNAVUTLUK – MAKEDONYA-(HIRVATİSTAN)

 

Yeşil Pasaport ve Geçerli Schengen Vizesi Olan, İsteyen Konuklarımızla DUBROVNİK Turu İmkanı …

TAMAMI 5* VE 4* OTELLERDE KONAKLAMA KALİTESİ İLE

*Sabah+Akşam Yemekleri Dahil*

*Matka Kanyonu, Blagaj(Sarı Saltuk Tekkesi) ve Nikola Müzesi Programa Dahil *

*St.Naum (Aziz Naum) ve Novi Sad Programa Dahil*

*Folklor ve Balkan Müzikleri eşliğinde 1 Balkan Gecesi Fiyata Dahil*!

 

1.TUR:  29 Nisan-05 Mayıs 2019  2.TUR: 18-24 Temmuz 2019  3.TUR: 12-18 Eylül 2019 (7 Gün - 6 Gece)

 

T.H.Y.  Konforu ile ÜSKÜP GİDİŞ - BELGRAD DÖNÜŞ

Tur Programı

1. Gün: İzmir - İstanbul - Üsküp

Gece saat 02:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 03:45’ te TÜRK HAVA YOLLARI’na ait TK 2305 sefer sayılı uçuş ile saat 04:55’te İstanbul’a varıyor ve saat 07:50’de TK 1003 sefer sayılı uçuş ile de İstanbul’dan Üsküp (Alexander Veliki - Büyük İskender) Havaalanı’na uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 08:25’teki inişimizin ardından, bagajlarımızı alıp pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, bizi bekleyen tur aracımıza yerleşiyor ve Yahya Kemal’in şehri MAKEDONYA’nın başkenti ÜSKÜP’e varıyoruz. Önce, Üsküp’ün yaklaşık 15 km güneybatısında, Treska Nehri’nin Vardar Nehri ile buluştuğu alanda yer alan ve Dünyanın 100 doğa harikası listesinde kendisine yer bulan Matka Kanyonu’na doğru yola çıkıyoruz. Sakinliğinin yanında, muhteşem doğasında büyüleneceğiniz kanyon, eşsiz doğa güzellikleri ve bine yakın farklı bitki çeşidiyle saklı bir cenneti andırıyor. Bu muhteşem doğaya sahip kanyonda, fotoğraf çekimi ve keyifli yürüyüşlerimizi tamamlayarak cafelerinden içeceğimiz çaylarımızın ardından, Üsküp Kent merkezine geçiyoruz. Kentin ana meydan ve bulvarlarını, Üsküp 2014 Projesi çerçevesinde yapılan sayısız heykel ve Neo Klasik binaları görerek yapacağımız panoramik turun ardından, Üsküp Kalesi önünden yürüyüş turumuza başlıyoruz. Önce Mustafa Paşa Camii, Sulu Han, Murat Paşa Camii, Çifte Hamam, Eski Türk Çarşısı, Kapan Hanı, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü gibi Osmanlı yapısı eserlerini görüyor ve Eski Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Ardından Makedonya Meydanı’nda, Makedon tarihinin önemli kişilerine ait birçok heykelle birlikte Çar Samuil, Jüstinyen, II. Philip, Kraliçe Olympia, B. İskender Heykelleri, Rahibe Teresa Anı Evi görülerek otelimize geçiyoruz. Bugün için akşam yemeği otelde veya yerel restaurantta alınacaktır. Konaklama otelimizde.


2. Gün: Üsküp - Kalkandelen - Manastır (Bitola) - Resne - Ohri

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. İlk durağımız ülkenin dördüncü büyük şehri olan, Üsküp’e 40 kilometre mesafedeki Kalkandelen (Tetovo) olacak. 14. Yüzyılda Osmanlı topraklarına katılan şehirde, çiçek desenli bezemeleriyle ünlü, türünün nadide örneklerinden olan Alaca Camii ve külliyesinde bulunan Medrese’yi görerek, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) hareket ediyoruz. ATATÜRK’ün okuduğu Askeri İdadi’yi (Askeri Lise) ziyaret ederek, Şirok Sokak’ta Osmanlı’dan kalan Orduevi, Eleni’nin Evi, Saat Kulesi, Pekmez Meydanı, İshakiye Camii, Yeni Camii gibi yapı ve eserleri göreceğimiz yürüyüş turumuzu, ünlü türküye ilham olan havuz ve çeşmeyi görerek, serbest zaman veriyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra, Ohri’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhında, II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devriminin öncülerinden Niyazi Beyin memleketi olan Resne’de, Resneli Niyazi Bey Sarayı’nı görerek,  Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş, Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohri’nin üzerine düşmüş tanımlaması ile ünlü ve Unesco'nun Kültür Mirası Listesindeki Ohri’ye ulaşıyor ve şehir gezimize başlıyoruz. 1100 yaşındaki Çınar Meydanı’ndaki ağacı, Meryem Ana Kilisesi’ni, Halveti Tekkesi’ni, Ali Paşa Camii’ni görerek, Türk Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz. Meşhur Ohri incilerinden mamul takılar başta olmak üzere alışverişlerimizi yaparak, doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirde konaklamamızı yapıyoruz. Balkan müzikleri ve folklor gösterileri eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.


3. Gün: Ohri - Elbasan - Tiran - İşkodra - Podgorica / Budva

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından hareket ediyoruz. “Mavi İnci” adıyla bilinen ve Dünyanın en derin göllerinden biri olan Ohri Gölü’nde isteyenlerle (ekstra) Tekne Turu’na katılıyoruz. Tekne turumuz sırasında, “Elveda Rumeli” dizisinde “Kaymakamlık Konağı” olarak kullanılan Ohri Başpiskoposluk Binası, Tito’nun Yazlık Konutu ve Oteller bölgesini görme şansına sahip olacağız. Tekne turunun ardından, Kiril Alfabesinin yaratıcıları Aziz Kiril ve Metodi, Aziz Naum ve Klemens heykelleri, Neo Klasik tarzda inşa edilmiş Osmanlı dönemi Evlerini, Ayasofya Kilisesi/Camii’ni görerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından, Ohri’den ayrılıyor ve Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. Makedonya - Arnavutluk Sınır Kapısı’na ulaşıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Shkumbini Nehri Vadisi boyunca ilerliyoruz. Yol güzergâhımızda, Balkanların Osmanlı döneminde kurulan şehirlerinden olan Elbasan’da yapacağımız panoramik turun ardından 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’a ulaşıyoruz. 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un bu gözde şehrinde, kısa bir panoramik tur yapıyoruz. Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Heykeli ve Meydanı otobüsle göreceğimiz yerler arasında… Turumuzu tamamlayarak, kentten ayrılıyoruz. Kıyısında kurulduğu göl ile aynı adı taşıyan ve 435 sene süren Osmanlı döneminde, Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan İşkodra'da, tarihi kaleyi görüyor ve Arnavutluk - Karadağ Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, Adriyatik kıyılarıyla tanışıyoruz. Karadağ sahillerinin en gözde turistik destinasyonlarından olan Sveti Stefan Adası’nı gözlemleyerek, Budva’ya ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Podgorica, Budva veya İşkodra’da otelimizde.


4. Gün: Podgorica / Budva - Kotor - Trebinje (Dubrovnik)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Budva’nın merkezinde Stari Grad (eski şehir merkezi), kısa bir serbest zaman veriyoruz. Budva’dan ayrılıyor ve yine Adriyatikin sunduğu büyüleyici manzaraların tadını çıkarmaya devam ediyoruz. Tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a varıyoruz. Surlarla tahkim edilen, Kotor şehrindeki yürüyüş turumuza deniz kapısından girerek,  birçok tarihi yapının yanı sıra Silah Meydanı’nı, Tarihi Saat Kulesi’ni, Utanç Piramidi’ni, Aziz Triphon ve Aziz Nikola Kiliselerini, eski kentin önemli meydan ve malikânelerini göreceğiz. Kotor turumuzu takiben, Kotor Körfezi’nin büyüleyici güzelliklerini ve Barbaros Hayrettin tarafından alınan tarihi Herceg Novi şehrini görerek, Karadağ - Bosna Hersek Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Trebinje’ye varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’de otelimizde.

İsteğe Bağlı Dubrovnik Turu:  Arzu eden, Schengen vizesi ya da yeşil pasaportu olan misafirlerimizle otelde akşam yemeği aldıktan sonra, Trebinje’den ayrılıyor, kısa bir yolculuk ile Bosna Hersek - Hırvatistan Sınır Kapısı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştirerek Dubrovnik’e ulaşıyoruz. Eski adı Ragusa olan, Hırvatistan’ın Adriyatik sahilindeki Orta Çağ’dan kalma eserleri ile ünlü şehrini geziyoruz. Korunaklı bir yarımada üzerine kurulu ve etkileyici surlarıyla göz alan bu tarihi kentte, görkemli şehir surlarının ve kapılarının, Onofrio Çeşmesi, Fransisken Manastırı, 14. yüzyıldan kalma Eczane, Çan Kulesi, Orlando Heykeli, Aziz Blaise Kilisesi, Sponz Sarayı, Rektör Sarayı ve tarihi limanın görüleceği gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zamanı takiben kentten ayrılarak, Hırvatistan - Bosna Hersek Sınır Kapısı’na varıyor, pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Trebinje’ye dönüyoruz. Konaklama Trebinje’de otelimizde.


5. Gün: Trebinje - Poçitel - Blagaj (Sarı Saltuk Tekkesi) - Mostar - Saraybosna

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, keyifli bir yolculuk ile 1472 yılında Osmanlının eline geçmiş ve izlerini hala taşıyan Poçitel köyünde, sabah köy kahvesinde çay molası veriyoruz. Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan, Buna Nehri’nin kenarındaki Sarı Saltuk Tekkesi’ni (Alperen Tekkesi) görmek üzere Blagaj’a hareket ediyoruz. Muhteşem bir doğaya sahip  bu bölge, 1465’ de Osmanlıların eline geçtikten sonra, bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Buradaki etkileyici gezimizden sonra bir sonraki durağımız olan Mostar’a ulaşıyoruz. Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557 - 66 arasında Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1993’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü ile turumuza başlıyoruz. Eski Hamam, Koski Mehmet Paşa Camii, Kuyumcular Çarşısı’nı da görerek turumuzu tamamlıyor ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Mostar’dan ayrılarak, Balkan coğrafyasının dağlar ve nehirlerin süslediği nadide bir parçasında, görsel şölenlerle geçecek bir yolculuğun ardından, akşam saatlerinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da otelimizde. İsteyen konuklarımız, Boşnak Gecesi eğlencesine ekstra katılabilirler.


6. Gün: Saraybosna - Belgrad

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Saraybosna turumuza başlıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir. 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucu büyük tahribata uğramış olmakla birlikte güzelliğini halen büyük ölçüde korumaktadır. 1914’de I. Dünya Savaşı’nın patlak vermesine sebep olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsü’nü otobüsten görerek, Saraybosna’da ki yürüyüş turumuza, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan ve milyonlarca el yazması eserin yok olduğu Eski Kütüphane, Seher Köprüsü, İnat Evi, Hünkâr Camii ile başlıyoruz. Eski kentin Avusturya bölümünde Katolik Kilisesi, Sonsuz Ateş Anıtı, Sinagog gibi eserleri, Türk bölümünde ise Ferhadiye Camii, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Külliyesi gibi eserleri görerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından, Saraybosna’nın sembolü olan Başçarşı’da serbest zaman verdikten sonra, Belgrad’a hareket ediyoruz. Romanya Dağı’nın doyumsuz doğal güzelliklerini izleyerek yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından, Bosna Hersek - Sırbistan Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında, Sırbistan’ın ovalık bölümünde kurulu, tarıma yönelik organizasyonlarıyla dikkat çeken köylerini görüyoruz ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’da otelimizde.


7. Gün: Belgrad - Nikola Tesla Müzesi - İstanbul - İzmir

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen, Pannonian Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan Belgrad turumuza Parlamento, Eski saray, Ulusal Müze, Terazi Çeşmesi gibi görkemli yapıları görerek, tarihi kenti yakından tanıyacağımız yürüyüşümüze başlıyoruz. Eski kentin Tuna ve Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Leopold ve Zindan Kapılarını, Tuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi’ni, Damat Ali Paşa Türbesi’ni, Askeri Açık Hava Müzesi’ni, Fransa’ ya Şükran Anıtı’nı ve dünyaca ünlü alternatif akımın mucidi Nikola Tesla Müzesi’ni geziyoruz. Sırbistan kökenli Amerikalı mucit, fizikçi ve elektrofizikçi Nikola Tesla, aslında dünyadaki bilim ve teknoloji yapısını tam anlamıyla 'kökünden' değiştirebilecek onlarca buluşa imza atmış. Tesla'nın anısına Belgrad'da kurulan bu müze sizi derinden etkileyecek... Daha sonra Belgrad’ın “İstiklal Caddesi” tadındaki Mihailova Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Bu esnada isteyen misafirlerimiz Tuna Nehri’nde ekstra Tekne Turuna katılabilirler.  Keyifle tamamladığımız bu güzel turumuzun sonunda, Belgrad Havalimanı’na (Nicola Tesla) gidiyoruz. Havalimanında check-in ve bagaj işlemlerimizi yaptırıp,  Saat 20:20’de TÜRK HAVA YOLLARI’na ait TK 1084 sefer sayılı uçuş ile 23:05’de İstanbul’a, ardından, 01:35 TK2354 sefer sayılı İstanbul - İzmir uçuşu ile de 02:50’de İzmir’e varıyor ve bir sonraki organizasyonumuzda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* THY Konforu ile İzmir - ÜSKÜP / BELGRAD - İzmir uçak bileti,

* Programda Belirtilen Turlar

* Alan - Otel - Alan ve Şehirlerarası Transferler

* Havalimanı Vergileri ve Hizmetleri Bedeli  

* 5* ve 4* Otellerde 6 Gece Otellerde Y.P. Konaklama

* Otellerde 6 Sabah ve 6 Akşam yemeği

* Folklor ve Balkan Müzikleri eşliğinde 1 Gece Balkan Gecesi

* Gümrük vergileri

* Tüm Konaklama Turist Vergileri

* Tüm Şehir Giriş Ücretleri

* Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri 

* Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

* Zorunlu Seyahat Güvence Paketi Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İsteğe bağlı Dubrovnik Şehir Turu (40 €), Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir. Normal pasaportu olanlara geçerli schengen vizesi yeterlidir.

* Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli (15 TL) (Misafirlerimiz Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Pasaport Numarası ile Yatırılır)

* Öğle Yemekleri

* Müze ve Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

* İsteğe Bağlı Ohrid Tekne Gezisi

* Her Türlü Otel Ekstraları ve Eğlence Mekanında Alınan Tüm İçecekler

* 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz için Ek Sürprim Sigorta Ücreti Olarak 15 €, 80 Yaş Üstüne 20 € Fark Alınır.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 12 Eylül

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  12.09.2019679.00
  579.00
  799.00
  699.00
  679.00
  579.00
  0 - 2 Yaş 199.00
  3 - 12 Yaş 459.00
  Taksitler »

  Yorumlar


  Uçakla Vizesiz Balkan Turu Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Bu turun operasyonu ve organizasyonu ACADEMİC TOUR’a aittir. DANİEL TOURS yetkili satış acentesidir.

  2- Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan İzmir DANİEL TOURS sorumlu tutulamaz

  3- İzmir DANİEL TOURS gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  4- İzmir DANİEL TOURS kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

  5- Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  6- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

  7- Dubrovnik Turu Minimum 10 kişi olduğu takdirde gerçekleşecektir.

  8- Yerel otoriteler tarafından veya farklı nedenlerden dolayı gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzmir DANİEL TOURS sorumlu tutulamaz.

  9- İzmir DANİEL TOURS yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak İzmir DANİEL TOURS`un hiç bir sorumluluğu yoktur. İzmir DANİEL TOURS sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında İzmir DANİEL TOURS un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

  10- Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  11- Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan DANİEL TOURS sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi, diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri, geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

  12- İzmir DANİEL TOURS havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

  13- Programda konaklamalarımızın tamamı 5* ve 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye ‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.

  14- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

  15- Balkanlarda Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

  16- Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentamız programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

  17- Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

  18- Tur programı İZMİR DANİEL TOURS SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

  19- Bazı otellerde sunulan kahvaltı Türk yöresel mutfağında alışılagelmiş kahvaltılardan farklılık gösterebilmektedir. Bu kahvaltılar continental kahvaltı olarak adlandırılmaktadır. Bazı otellerde,  grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  20- Tur tarihinden önce acentemiz tarafından uçuş saatleri ve uçak biletleri rezervasyon numarası bilgisi paylaşılır. Grup rezervasyon olması nedeniyle, biletiniz olmadan da sadece pasaportunuz ile belirtilen saatte ve kontuarda check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

  21- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

  22- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

  23- Uçakla Balkanlar Turumuz ‘’ Uçakla / Özel  Ürün’’ kapsamındadır. 

  24- İptal-İade ve değişiklik şartları; DANİEL TOURS Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak, katılımcı MUCBİR sebep göstermesiyle tur iptal ve iadesi  sigorta tarafından sağlanabilmektedir. MUCBİR sebepler kapsamına ''  ciddi derecede kaza ve yaralanma ile dünya sağlık örgütü tarafından acil hastalıklar kapsamına alınmış acil rahatsızlık ve hastalığı, birinci dereceden yakınının vefatı, katılımcının evinin ya da işyerinin yanması veya doğal afetlerle kullanılamaz hale gelmesi, katılımcının vefatı, '' gibi durumlar girmektedir. Bunların dışında Psikolojik tedaviler, daha önce tekrarlanmış kronik (akut) rahatsızlıklar, estetik tedaviler, rehabilitasyon tedavileri, doğum ve salgın hastalıklar sigorta kapsamında değerlendirilmemekte ve bu sebeplerden ötürü başvuran katılımcıların tur iptal işlemi sağlanamamaktadır. Bu değerlendirme acentemiz nezdinde yapılmayıp, tüm başvurular ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir.

  25- Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

  26- Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

  VİZE HAKKINDA BİLGİ:  Yeşil Pasaporta ve geçerli Schengen Vizesi olan pasaportlara vize uygulaması yoktur. Hırvatistan Vizesi için gerekli evrakları lütfen acentemizden isteyiniz…

  NOT:

  » Dubrovnik  turuna katılmak isteyen kişilerin Hırvat vizesi alması gerekmektedir. Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

  » Tur bitim tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport gereklidir.

  » Dubrovnik vizesi sadece Dubrovnik akşam turuna katılacak konuklarımız için geçerlidir. Bu turumuzda, Dubrovnik Turuna katılmayanlar, sadece geçerli pasaport yeterlidir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri